کدخبر : 67
جمعه 2 مرداد 1394 - 4:21
فاقددیدگاه
پرینت
معاون استاندار بوشهر:

۱۰۰۰ میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی بوشهر تخصیص یافت

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: اعتبارات عمرانی استان بوشهر سال قبل به یک‌هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان رسید که یک‌هزار و ۳۲ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

سیدمحمدحسن باستی بعدازظهرامروز در جمع شهرداران استان بوشهر، با بیان اینکه تکمیل طرح‌های عمرانی در اولویت برنامه‌های استان بوشهر است اظهار داشت: در استان بوشهر سال قبل ۲ هزار و ۸۴۸ پروژه عمرانی اجرا شد که بخش عمده‌ای ازاین طرح‌ها که نیمه تمام بود تکمیل شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های عمران شهری مربوط به شهرداری‌ها در اولویت است تصریح کرد: سال قبل از اعتبارات عمرانی استان بوشهر که معادل یک‌هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان بود ۲۴ درصد آن به طرح‌های عمران شهری شهرداری‌ها تخصیص یافت.

معاون ‌استاندار بوشهر با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبارات عمرانی سال قبل تخصیص یافت بیان کرد: اعتبارات عمرانی استان بوشهر سال قبل به یک‌هزار و ۲۱۴ میلیارد تومان رسید که ۸۵ درصد آن معادل یک‌هزار و ۳۲ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

باستی، با بیان اینکه اعتبارات شهرداری‌ها سه برابر اعتبارات تصویب شورای اسلامی شهرها است گفت: نگاه استاندار بوشهر به عمران شهری و افزایش بهره‌مندی مردم از خدمات شهرداری ویژه است بگونه‌ای که تخصیصی اعتبارات شهرداری‌های استان بوشهر ۹۴ درصد بود.

وی، با بیان اینکه ۵۶۰ پروژه درشهرهای استان بوشهر در حال اجرا است افزود: مردم استان بوشهر شهرنشین هستند بگونه‌ای که ۸۰۰ هزار نفر جمعیت استان در شهرها و ۳۰۰ هزار نفر در روستاها ساکن هستد.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه سرانه بودجه شهرداری‌های استان بوشهر کمتر از متوسط کشوری است افزود: متوسط اعتبارات سرانه شهرداری‌ها در کشور ۳۲۰ هزار تومان است که این رقم دراستان بوشهر ۱۵۱ هزار تومان ارزیابی شده است.

باستی با بیان اینکه متوسط سرانه اعتباری شهرداری‌های استان بوشهر نسبت به متوسط کشور ۴۷ درصد کمتر است افزود: با وجود اینکه طرح‌های عمران شهری استان بوشهر در اولویت است ولی اعتبارات تخصیصی آنها با متوسط کشوری فاصله زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه  ۳۵۴ دهیاری دراستان بوشهر تاسیس شده گفت: در کشور تاسیس دهیاری‌ها درروستاهای بالای ۲۹ خانوار است که دهیاری‌ها دراستان بوشهر در روستاهای بالای ۲۰ خانوار ایجاد شده است.

معاون امورعمرانی استاندار بوشهر با اشاره به افزایش اعتبارات پرداخت عوارض آلایندگی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۴ میلیارد تومان اعتبارات از محل عوارض آلایندگی به دهیاری‌ها و ۱۶۷ میلیارد تومان به شهرداری‌ها پرداخت شد که نقش مهمی در اجرای طرح‌های عمران شهری و روستایی داشت.

باستی از راه‌اندازی سامانه نظارت بر پروژه‌های فنی مهندسی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: این سامانه نقش مهم و تاثیرگذاری درافزایش کیفیت طرح‌های عمرانی دارد بگونه‌ای که سال گذشته از یک‌هزار و ۲۰۰ پروژه در قالب ۳۳۴ ماموریت نظارت فنی شد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما