کدخبر : 66271
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

محبوبیت شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نزد افغانستانی‌ها

همانطور که از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان شخصیتی ارزنده در جمهوری اسلامی یاد می‌شود، مردم افغانستان نیز برای این شخصیت احترام زیادی قائل هستند.
رفسنجانی و مردم افغانستان

 آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت‌های مطرح انقلاب اسلامی ایران بود که رحلت ایشان علاوه بر ملت ایران، اندوهی برای ملت افغانستان نیز محسوب می‌شد.

پس از رحلت آیت الله رفسنجانی در عصر روز یکشنبه هفته جاری، بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز تسلیت در این زمینه، نقش ایشان را در ارتباط دو ملت ایران و افغانستان خصوصا در مورد حضور مهاجرین افغانستانی در ایران در زمان ریاست جمهوری وی ارزنده یاد کردند.

در این زمینه می‌توان به بخش فارسی خبرگزاری آناتولی و چندین رسانه دیگر که خبر تسلیت مقامات افغان را نسبت به رحلت آیت‌الله رفسنجانی به نشر رساندند استناد نمود.

چند نفر از شخصیت‌های افغانستانی نیز در رابطه با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز تاسف کرده و این ضایعه را به ملت ایران تسلیت گفته است و همچنین شخصیت ایشان را در مسائل افغانستان به ویژه در خصوص پذیرش مهاجران افغانستانی در زمان ریاست‌جمهوری وی بسیار تاثیرگذار خواندند.

پس از انتشار خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی،  پیام‌های تسلیت مردم افغانستان به ملت ایران و همچنین ستایش از شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی فضای صفحات اجتماعی را پر کرد.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما