وحدت ملت یکی از آرزوهای آیت‌الله هاشمی بود

کدخبر : 66224
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
معاون استاندار بوشهر: وحدت ملت یکی از آرزوهای آیت‌الله هاشمی بود

خبرگزاری فارس: وحدت ملت یکی از آرزوهای آیت‌الله هاشمی بود

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر گفت: وحدت و انسجام در جامعه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که در تشییع این بزرگوار شاهد خلق این وحدت توسط مردم بودیم.

به گزارش جنوب پرس [1] ، عبدالکریم گراوند صبح امروز در آیین یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در شهرستان دیلم اظهار داشت: وحدت و انسجام در جامعه یکی از آرزوهای آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که در تشییع این بزرگوار شاهد خلق این وحدت توسط مردم بودیم.

وی با بیان اینکه پس از ارتحال امام خمینی (ره)، تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی تجمعی بی سابقه بود افزود: مردم در انتخابات سال گذشته بیشترین رای را به آیت الله هاشمی رفسنجانی دادند و در تشییع این بزرگوار نیز بار دیگر ارادت خود را به ایشان ثابت کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی بر خواسته از حوزه علمیه، مجتهدی توانا و جزو انسان‌های کم نظیر عصر معاصر بود.

گراوند با عنوان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی یک استثنا بود گفت: در حوزه سیاست بسیار هوشمند و یک سیاست‌مدار واقعی بود.

وی با بیان اینکه نگاه توسعه‌ای آیت الله هاشمی رفسنجانی بی نظیر بود اظهار کرد: امیر کبیر در زمان خود دارالفنون را احداث کرد و آیت الله هاشمی رفسنجانی با ایجاد دانشگاه آزاد اسلامی دانشمندان بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران پرورش داد.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر افزود: در دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی به دلیل نگاه توسعه‌محور این بزرگوار، کارهای زیربنایی خوبی صورت گرفت که موجب حرکت رو به جلو کشور شد.

گراوند با اشاره به سفر اخیر آیت الله هاشمی رفسنجانی به بوشهر، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در بازدید از جزیره خارگ و بندر بوشهر وضعیت توسعه استان را در پسابرجام از نزدیک به صورت دقیق بررسی کردند.

وی خاطر نشان کرد: سخنان و تحلیل‌های آیت الله هاشمی همیشه آگاهانه، عالمانه و باعث ایجاد امید در سطح جامعه بود.

معاون استاندار بوشهر با عنوان این‌که آیت الله هاشمی رفسنجانی تاریخ را صادقانه نوشته اند بیان کرد: ایشان یک تاریخ‌نگار و مورخ بزرگی بود و در این حوزه اقدامات بی‌نظیری داشته است.

گراوند با اعلام این‌که هاشمی دارای مشی اعتدالی بود و به هیچ وجه رابطه‌ای با افراطی گری نداشت،عنوان کرد: نام آیت الله هاشمی رفسنجانی با انقلاب اسلامی ایران گره خورده و تاکنون هیچ‌گونه حرکتی از ایشان که به انقلاب ضرر رسانده باشند را شاهد نیستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر گفت: یکی از آرزوهای مهم آیت الله هاشمی اعتدال بود چرا که اعتقاد داشت جامعه بدون تندروی و افراط‌گری می‌تواند سریع‌تر به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند.

گراوند گفت: صبر آیت الله هاشمی رفسنجانی بی‌نظیر بود و با توهین‌ها صبورانه برخورد می‌کرد و در این راستا برخی از صبر ایشان عصبانی می‌شدند.

وی با عنوان این‌که نسل جوان باید نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی آشنایی بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: ایشان از سال ۱۳۳۷ وارد مبارزات شد و شکنجه‌های بسیاری دید اما دست از مبارزه نکشید.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر بیان کرد: باید قدر بزرگان کشور را تا زمانی که هستند بدانیم و از تجارب و دانش آنها بهره‌مند شویم.

گراوند عنوان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش یک پناه‌گاه برای مبارزین انقلاب در قبل از انقلاب اسلامی ایران بود.

وی تصریح کرد: زکاوت و هوش هاشمی و نیز اعتماد امام خمینی (ره) به آن عزیز باعث شد که یکی از تاثیرگزار ترین افراد در ایجاد انقلابی اسلامی ایران باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استاندار بوشهر گفت: امام به دلیل اعتمادی که به آیت الله هاشمی رفسنجانی داشت مدیریت و فرماندهی جنگ تحمیلی را به وی واگذار کردند که در این عرصه نیز به خوبی ایفای نقش کرد.

گراوند افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی از روز اول به عنوان رئیس تشخیص مصلحت نظام مورد تایید و اعتماد مقام معظم رهبری بود و در این مدت کارهای بزرگی انجام داده است.

وی اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هر کجا بوده است تاثیرگذار و نقش بی‌بدیلی برای توسعه ایران اسلامی ایفا کرده است.

منبع:فارس


URLs in this post:

[1] جنوب پرس : http://jpnews.ir

Copyright © 2015 جنوب پرس. All rights reserved.