کدخبر : 66222
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در استان بوشهر

جنوب پرس: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر تاکید کرد ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: ضرورت ایجاد صنایع تبدیلی در استان بوشهر

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر گفت: استان بوشهردر عرصه کشاورزی، شیلات و آبزیان دارای ظرفیت و استعداد بالایی است از این‌رو، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان از ضروریات است.

به گزارش جنوب پرس ، خورشید گزدرازی اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه کشاورزی، شیلات و آبزیان دارای ظرفیت و استعداد بالایی است از این‌رو، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان از ضروریات است.

وی افزود: استان بوشهر قطب تولید خرما، گوجه فرنگی خارج از فصل و میگو پرورشی در کشور است ولی صنایع تبدیلی و بسته بندی در این استان توسعه نیافته است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بوشهر مطرح کرد: با ایجاد صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآوری شاهد ارزش‌ افزوده این محصولات هستیم که می‌تواند در تولید ثروت در حوزه کشاورزی برای کشاورزان استان بوشهر مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: هدر رفت محصولات کشاورزی و آبزیان به دلیل نبود صنایع تبدیلی یکی از معضلات بزرگ در استان بوشهر است که نیازمند اهتمام ویژه در زمینه ایجاد و احداث صنایع تبدیلی کشاورزی است.

گزدرازی تصریح کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در استان بوشهر، نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری است که با اتخاذ سیاست‌های حمایتی و مشوق‌های خاص می توان سرمایه‌گذران را به این سمت سوق داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما