کدخبر : 66204
پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
فاقددیدگاه
پرینت

سریال نوروزی شبکه سه را هنرمند بوشهری تولید می‌کند

جنوب پرس: اخبار کوتاه استان بوشهر سریال نوروزی شبکه سه را هنرمند بوشهری تولید می‌کند
تئاتر کودک همدان

برنامه صورتک به عنوان مجموعه سریالی نوروز ۹۶ شبکه سه به کارگردانی احسان عبدی‌پور هنرمند بوشهری تولید می‌شود.

به گزارش جنوب پرس ، سریال نوروزی شبکه سه را یک هنرمند بوشهری تولید و تدوین می‌کند.

سریال صورتک به عنوان مجموعه نوروز ۹۶  شبکه سه انتخاب شده که به کارگردانی احسان عبدی پور هنرمند بوشهری تولید و تدوین می‌شود.

بخشی از لوکیشن‌های سریال یاد شده در شهرک سینمایی غزالی و بخشی در مکان‌های دیگر انتخاب شده است.

فیلم‌نامه جذاب این سریال درباره شخصیتی است که چند نقش را بازی می‌کند و فضایی کمدی دارد.

توسعه مهارت‌های حرفه ای گامی به سوی رونق اشتغال

فرماندار کنگان اظهار داشت: نبود مهارت‌های حرفه‌ای در نیروی جوان این شهرستان در سال‌های گذشته سبب جذب بسیاری از نیروی انسانی غیربومی در طرح‌های بزرگ مانند پتروشیمی و صنایع نفت و گاز شده است.

عبدالنبی یوسفی افزود: بسیاری از جوانان با وجود این که دانش آموخته دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مراکز آموزش عالی بودند، اما به سبب نداشتن مهارت هنوز جذب بازار کار نشده‌اند و این مشکل تنها با توسعه آموزش‌های مهارتی در سطح استان میسر می‌کند.

وی برگزاری مسابقات آزاد مهارتی جوشکاری را در شهرستان کنگان نقطه عطف توسعه آموزش‌های مهارتی در این شهرستان دانست و افزود: فنی و حرفه‌ای با تربیت افراد ماهر و دارای مهارت، اساسی‌ترین راه در مسیر تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی را ایفا می‌کند.

ارائه آموزش‌های مهارتی به روستائیان گامی برای توانمندسازی آنها

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره ۳ بوشهر در نشست با اعضای شورای اسلامی روستاهای هلیله و بندرگاه گفت: توسعه روستاها و کمک به بهبود شرایط زندگی در روستاها همیشه در سال‌های گذشته توسط مسئولان و متولیان امر پیگیری شده که رشد شاخص‌های زندگی در روستاها می‌تواند با رشد آموزش‌ها، امکانات زندگی و توسعه امکانات میسر می‌شود.

جمشید مطرقی اظهار داشت: در این راستا ارائه آموزش‌های مهارتی به روستائیان می تواند در توانمندسازی ساکنان روستاها نقش موثری داشته باشد به‌گونه ای که هریک از افراد روستایی با فراگیری آموزش‌های مهارتی بتوانند در حرفه و زندگی خود موفق‌تر باشند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی ارائه شده در راستای توانمندسازی روستاییان است افزود: کمک به مهاجرت معکوس روستاییان از شهرها به روستاها با ارائه آموزش‌های مهارتی برای روستاییان ،عشایر و مردم مناطق محروم در حال انجام است و برنامه های مشخصی نیز برای این گروه‌ها توسط فنی وحرفه‌ای استان تدوین شده است.

مطرقی ابراز کرد: در سال‌های گذشته به‌منظور هدفمند کردن آموزش‌های ارائه شده به روستائیان نیازسنجی از نوع آموزش‌ها در همه شهرستان‌های استان انجام شده است که با احصا نیازهای هر شهرستان دوره‌های آموزشی مورد نیاز در این روستاها تدوین شده است.

کارگاه آموزشی آشنایی با محیط زیست استان برای معلمان شهرستان بوشهر برگزار شد

امروزه مسائل زیست محیطی با چالش هایی روبرو شده که حفاظت از آن نیاز به مشارکت سازمان های مردم نهاد و گسترش اقدامات آموزشی به اقشار مختلف جامعه به خصوص گروه دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی دارد که این امر با افزایش اطلاعات محیط زیستی معلمان امکان پذیر میباشد.

موزه های تاریخ طبیعی از جمله مکان های فرهنگی، اجتماعی،آموزشی،تحقیقاتی و نمایشگاهی است که نقش مهمی در شناساندن هر چه بیشتر زیست بوم های مختلف، گونه های حیات وحش و پوشش گیاهی مناطق ، ارزش حفظ و نگهداری تنوع زیستی را نیز به اقشار مختلف مردم جامعه یاداوری می کنند.

دبیران زیست شناسی، فیزیک و جغرافیای شهرستان بوشهر از موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی ، آزمایشگاه و کتابخانه اداره کل استان بازدید کردند و با مجموعه‌های علمی و نمونه‌های ارزشمند تنوع زیستی استان آشنا شدند.

در این بازدید کارشناسان آموزش حفاظت محیط زیست استان بوشهر در خصوص گونه‌های گیاهی و جانوری این استان، مناطق تحت مدیریت و طبقه‌بندی‌های حفاظتی بین‌المللی، و وضعیت پایش صنایع استان توضیحاتی را به بازدیدکنندگان ارائه دادند.

فضای سبز در محدوده خیابان صلح آباد بوشهر ایجاد می‌شود

شهردار بوشهر با درخواست از رانندگان بویژه رانندگان وسایل نقلیه سنگین برای خودداری از پارک خودروهای خود در پیاده رو و بویژه پیاده رو خیابان صلح آباد از اجرای فضای سبز در محدوده خیابان یاد شده خبر داد.

غلامعلی میگلی نژاد در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری بوشهر در خیابان صلح آباد در جمع خبرنگاران افزود: در ارتباط با خیابان صلح آباد دلیلی ندارد که با وجود پیاده روهای سنگفرش شده با عرض زیاد شاهد پارک وسایل نقلیه سنگین مانند تریلر و جرثقیل باشیم.

وی عنوان کرد: معبر پیاده کارکرد خاص خود را دارد و نباید در این محل شاهد تخلف‌های برای پارک خودروهای سنگین باشیم زیرا این موضوع جز هدر رفتن سرمایه‌های عمومی نتیجه دیگری دربرندارد.

شهردار بوشهر تاکید کرد: سامانه تلفنی ۱۳۷ شهرداری بوشهر فعال شده و شهروندان با استفاده از آن می‌توانند بصورت ۲۴ ساعت انتقادها و پیشنهادهای خود را نسبت به مجموعه شهرداری اعلام کنند.

۵۰ درصد کودکان ایرانی در ۶ ماه نخست زندگی فقط با شیر مادر تغذیه می‌شوند

عضو کمیته کشوری تغذیه با شیر مادر که برای شرکت در کارگاه آموزشی حل مشکلات تغذیه به بوشهر آمده بود گفت:  شیر مادر تا دو سالگی بهترین تغذیه برای کودک است زیرا سرشار از مواد پروتئینی، چربی،  قند و ویتامین است.

محمود راوری افزود: کودکانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند کمتر دچار عفونت و بیماریهای  تنفسی می‌شوند.

وی بیان کرد: فواید تغذیه با شیر مادر نه تنها برای نوزاد، بلکه با پیشگیری از سرطان تخمدان و سینه برای مادران نیز موثر است.

اقدامات سازمان منطقه ویژه پارس در راستای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان قابل تقدیر است

مدیرکل آموزش و پرورش بوشهر با بیان این که اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان منطقه با مشارکت و حمایت همه جانبه سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال اجراست، گفت: اجرای این طرح در سه سال اخیرزمینه مناسب برای توانمند سازی و فرصتی برای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و توسعه منطقه را فراهم کرده است.

ناصر کرمی، افزود: صنعت نفت و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس براساس رسالت و مسئولیت اجتماعی خود، در سال‌های گذشته با نگاهی آموزشی فعالیت  موثر و اقدامات مطلوبی در حوزه آموزش و توانمند سازی دانش آموزان اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان که در سطح منطقه ویژه پارس در شش شهرستان در راستای کمک به توانمند سازی، رشد تحصیلی و ارتقاء علمی دانش‌آموزان در حال اجراست تصریح کرد: این طرح از سال ۹۳ در شهرستان های عسلویه و کنگان کلید خورد و بعد از سه سال شعاع این طرح به ۴ شهرستان دیگر توسعه یافت و تاکنون در مجموع ۶۸۱ دانش آموز در شهرستان‌های دیر، کنگان ، جم، عسلویه ، دشتی  و دشتستان از این کلاسها بهره مند هستند.

برگزاری چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در استان بوشهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به راهکارها برای بهتر برگزار شدن جشنواره، افزود: نمایش و مرور فیلم‌های برگزیده علمی، آموزشی و تربیتی چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ۲ لغایت ۷ بهمن ماه ۹۵ همزمان درهمه مناطق ۱۸ گانه آموزش و پرورش در استان بوشهر برگزار می‌شود.

ناصر کرمی خاطر نشان کرد:  در این هفته ضمن نمایش فیلم‌های برگزیده چهل و ششمین جشنواره بر اساس جدول زمان بندی در سالن‌های نمایش، کانونها و مدارس برای دانش‌آموزان، معلمان و والدین ، نشست‌های نقد و بررسی فیلم ها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه تهیه و تولید فیلمهای آموزشی نیز برگزار می‌شود.

وی گفت: از اهداف مهم برگزاری جشنواره فیلم رشد معرفی، تبیین نقش و اهمیت فیلم‌های آموزشی و تربیتی در فرایند یادگیری و تعلیم و تربیت است.

ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان بوشهر به ۲۳۰۰ تخت می‌رسد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در نشست با اعضای شورا گفت: تا سال ۱۴۰۴ظرفیت تخت‌های بیمارستانی  استان  به ۲۳۰۰ تخت می‌رسد.

علیرضا رئیسی  در این نشست با قدرانی ازاعضای  شورا و شهرداری بوشهر اظهار داشت: در این سه سال در حوزه عمران شهری اقدامات بسیار صورت گرفته و شاهد انجام کارهای اساسی و  تحول در چهره بوشهر هستیم.

وی با بیان اینکه در این دولت سلامت به عنوان اولویت اول قرار گرفت افزود:  تا کنون ۵۰درصد آن نیز تحقق پیدا نکرده این در حالی است که  ما در سال ۴۸هزار میلیارد تومان یارانه می‌دهیم و این طرح سه بار مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: در راستای عدالت در دسترسی خدمات درمانی در این سه سال  در تمام شهرستانهای استان کلینیک ویژه راه اندازی شده است.

وی گفت در سال ۹۲ تعداد ۹۰۰ تخت بیمارستانی  در استان وجود داشت که امسال به  ۱۴۱۷ تخت  افزایش یافت و انشالله تا سال ۱۴۰۴ با راه‌ اندازی بیمارستانهای جدید به ۲۳۰۰ تخت می‌رسد.

سرمایه گذارن حوزه سلامت حمایت می‌شوند

رییس  شورای اسلامی شهر بوشهر بر ضرورت ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: باید در این زمینه از بخش خصوصی حمایت شود.

عبدالخالق برزگرزاده  اظهار داشت:  اجرای طرح تحول نظام سلامت  یکی از اقدامات بسیار خوب دولت تدبیر و امید بود که در استان نیز خوشبختانه این طرح به خوبی اجرا شده و نتایج آن برای مردم مشهود است.

وی  تصریح کرد: یکی از حوزه‌های که بیشتر مردم با آن سرو کار دارند و در زندگی روزمره خود با آن مواجه هستند حوزه سلامت است و هر چه در توان داریم  باید مصرف تامین این نعمت بزرگ  کنیم.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما