کدخبر : 66086
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲
فاقددیدگاه
پرینت

تولید گاز از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی افزایش یافت

جنوب پرس: مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی گفت: با نصب و راه‌اندازی سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی به دست متخصصان داخلی تولید گاز این سکو روزانه به ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش یافت.
میدان گازی فرزاد بی

به گزارش جنوب پرس ، علیرضا عبادی بعدازظهر امروز در نشست با خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه تولید گاز از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی افزایش یافته است، اظهار داشت:  برای تامین گاز مورد نیاز مناطق مختلف سردسیر کشور تولید و برداشت گاز از سکوی ۲۱ پارس جنوبی روزانه به ۲۷ میلیون متر مکعب افزایش یافته که از طریق ۴ فاز پالایشگاهی شیرین‌سازی می‌شود.

وی با بیان اینکه گاز برداشتی از سکوی ۲۱ پارس جنوبی از طریق ۴ فاز شیرین‌سازی و به شبکه سراسری گاز منتقل می‌شود تصریح کرد:  روزانه از ۲۷ میلیون متر مکعب گاز دریافتی از سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی  ۱۸ میلیون متر مکعب برای فرآوری به پالایشگاه فازها ۱۵ و ۱۶ ارسال و ۹  میلیون متر مکعب هم به ردیف نخست شیرین سازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی منتقل و به خط سراسری تزریق می‌شود.

مجری فازهای ۲۰و۲۱ پارس جنوبی  از آماده سازی ردیف سوم شیرین‌سازی پالایشگاه دو فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی خبر داد و افزود:  تلاش ویژه‌ای برای آماده‌سازی ردیف سوم شیرین‌سازی دو فاز ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا نیمه بهمن  امسال انجام شده است.

عبادی با بیان اینکه  تولیدات سکوی فاز ۲۱  توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فازها  به خط سراسری ارسال شود افزود: پیش بینی می‌شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تا دو ماه دیگر بطور کامل در مدار تولید قرار می‌گیرد.

منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما