کدخبر : 65931
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

تیلرسون در جلسه استماع سنا در خصوص روابط با ایران و روسیه صحبت می‌کند

گزینه رئیس‌جمهور آمریکا برای پست وزارت خارجه قرار است امروز در جلسه استماع بررسی صلاحیتش در سنا در خصوص روابط با روسیه و ایران، توضیحاتی ارائه دهد.

خبرگزاری فارس: تیلرسون در جلسه استماع سنا در خصوص روابط با ایران و روسیه صحبت می‌کند

 «رکس تیلرسون» مدیراجرایی سابق شرکت «اکسون موبیل» قرار است روز چهارشنبه (امروز) در جلسه سنا برای بررسی صلاحیتش بعنوان وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در خصوص روابط خود با روسیه و ایران توضیح دهد.

روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» گزارش کرد، چندین سناتور جمهوری‌خواه از جمله «جان مک کین» از آریزونا، «لیندسی گراهام» از کارولینای جنوبی و «مارکو روبیو» از فلوریدا به همراه برخی از نمایندگان دموکرات در خصوص روابط تجاری بسیار نزدیک تیلرسون با روسیه ابراز نگرانی کرده‌اند.

روبیو که یکی از اعضای کمیته روابط خارجی سنا است، احتمالاً در جلسه استماع امروز از تیلرسون درباره معاملات و رویارویی‌هایش با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه سؤالاتی را خواهد پرسید.

طبق این گزارش، تیلرسون از منتقدان تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه روسیه بوده است.

یو اس ای تودی اینگونه نوشت، زمانیکه تیلرسون مدیرااجرایی شرکت نفتی اکسون موبیل بود، اکسون موبیل تعاملات تجاری با ایران، سوریه و سوریه از طریق شرکت‌های تابعه اروپایی داشته است.

تیلرسون، ۶۴ ساله، کار برای اکسون موبیل را در سال ۱۹۷۵ آغاز کرد و این همکاری تا زمانی ادامه داشت که چندی پیش برای پیوستن به کابینه ترامپ، از این شرکت استعفا کرد.

طبق این گزارش، تجربه تیلرسون در مذاکره با دوملت‌های خارجی به ویژه دولت‌هایی که با آمریکا رابطه چندان خوبی ندارند، یکی از دلایلی بود که ترامپ وی را بعنوان گزینه اداره وزارت خارجه آمریکا برگزیند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما