کدخبر : 63226
یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت
از ابتدای سال جاری تاکنون؛

۱۲۵۰ نفر براثر تصادف در فارس کشته شدند

رئیس پلیس راهور فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا آذر ماه امسال یک‌هزار و 250 نفر بر اثر تصادف درون و برون‌شهری در سطح راه‌ها و خیابان‌های این استان جان خود را از دست ‌داده‌اند.

به گزارش جنوب پرس ، مصطفی عباسی بعدازظهر امروز در نخستین همایش ملی بتن استاندارد فارس با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تا آذرماه امسال یک‌هزار و ۲۵۰ نفر براثر تصادف درون و برون‌شهری در سطح راه‌ها و خیابان‌های این استان جان خود را از دست ‌داده‌اند در سخنانی اظهار داشت: از شمار کشته‌های تصادف درون و برون‌شهری در استان فارس ۳۱۵ نفر درون‌شهری و ۱۸۰ نفر در سطح شهر شیراز بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با احتساب تعداد کشته‌شدگان تصادف درون و برون‌شهری، فارس در ۹ ماه ابتدای امسال رتبه نخست را در میان دیگر استان‌ها به خود اختصاص داده است.

بنا بر اين گزارش فارس، رئیس پلیس راهور استان فارس تصریح کرد: رعایت فرهنگ رانندگی در استان فارس از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و ۴۸ درصد از کشته‌های تصادف‌ها را عابران تشکیل می‌دهند که هشت درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

عباسی بیان داشت: نصب دوربین هوشمند، احداث پل‌های عابرپیاده، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای رانندگان و دوربین ثبت تخلفات ازجمله رویکردها و عملکردهای راهنمایی و رانندگی استان فارس است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز در ادامه این همایش در سخنانی اظهار داشت: برای ارائه مصالح ساختمانی مطمئن و استاندارد با افرادی که بدون مجوز اقدام به تولید بتن آماده می‌کنند مقابله می‌شود.

علی همتی اضافه کرد: اگر توجهی به استانداردسازی نداشته باشیم آسیب‌های جدی متوجه جامعه می‌شود و مشکلات و معضلات بسیاری را به وجود می‌آورد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما