کدخبر : 61023
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

احداث بزرگترین مجتمع آموزشی خیرساز جنوب کشور

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس از کلنگ‌زنی مجتمع آموزشی با ظرفیت 2 هزار دانش‌آموز در شهرک گلستان شیراز خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث بزرگترین مجتمع آموزشی خیرساز جنوب کشور

به گزارش جنوب پرس ، حمیدرضا آذری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنیاد صدر هاشمی‌نژاد بنا دارد در هر استان یک مجتمع آموزشی در شهرک گلستان احداث کند و ما اولین استانی بودیم که توانستیم شرایط برای اجرای این کار آماده کنیم و دو سال تمهید این شرایط زمان برد.

وی با اشاره به این‌که تنها استانی هستیم که توانستیم نظرات بنیاد صدر هاشمی‌نژاد را تأمین کنیم، افزود: وی در روستای خود در کرمان مجتمع بزرگ و مجهزی ساخته است که ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان همان مجتمع برای کلنگ‌زنی شیراز حضور می‌یابند.

آذری ادامه داد: این مجتمع تنها برای دانش آموزان مستعد بی‌بضاعت متوسطه اول و دوم دختر و پسر بوده ۴۵ هزار متر زیربنا دارد و بیش از پنج هکتار زمین آن است که خوابگاه، کارگاه کامپیوتر و سایر ملزومات را در اختیار داشته و ظرفیت ۲ هزار دانش‌آموز شبانه‌روزی را دارد و وی تعهد داده ۳۶ ماهه ساخته شود.

وی اضافه کرد: تا جایی که ما اطلاع داریم در کشور این پروژه با این حجم و هزینه نگهداری و تأمین دانش‌آموزان شبانه‌روزی به صورت شخصی کم‌سابقه است.

این مسؤول بیان کرد: وی بنا دارد این کار را در استان‌های دیگر ادامه دهد و مهم است دستگاه‌های خدماتی کمک کنند تا این کار به‌سرعت پیش رود.

وی یادآور شد: در تمهید مقدمات این کار استاندار، شهردار، مسکن و شهرسازی کمک کردند و این کار علاوه بر این‌که در راستای عدالت آموزشی است حدود ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

آذری ابراز داشت: پنج‌شنبه ۹ صبح با حضور وزیر آموزش‌ و پرورش، پزشکیان نایب‌رئیس، مجمع نمایندگان فارس، مدیران عامل بانک‌های کشور و تعدادی از سرمایه‌گذاران این اتفاق محقق می‌شود و بعدازظهر شورای آموزش‌وپرورش و جلسه دیدار فرهنگیان با حضور وزیر برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مجتمع بعدازآن که افتتاح شد با راهکارهایی توسط خیر مادام‌العمر اداره خواهد شد و با توجه به این‌که یکی از واحدهای این مجتمع در کرمان افتتاح‌شده روال این است فراخوان دانش‌آموزان بی‌بضاعت با استعداد انجام‌شده و بنا بر استشهاد محلی مبنی بر بی‌بضاعت بودن در این مجتمع پذیرش می‌شوند.

آذری افزود: مجتمع اول در روستای هنزا محل تولد خیر بزرگوار صدر هاشمی‌نژاد بوده است اما در فارس این مجتمع بزرگ اگر با همکاری متولیان در دو سال به اتمام برسد به‌طورقطع مورد اقبال بیشتری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش‌وپرورش در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سؤالات خبرنگاران اظهار داشت: تنبیه از هر سو پسندیده نیست و تخلف است، چنانکه در فارس مواردی از ضرب و شتم توسط اولیا هم داشتیم، هر دو مورد پسندیده نیست و ارتکاب آن از طرف معلمان هم هیئت رسیدگی به تخلفات مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

وی متذکر شد: ما اعتقاد داریم مشاور در مدارس نیاز ضروری است به‌ویژه در دوران ابتدایی اما منابع انسانی در کشور متمرکز است.

*نبود دستورالعمل متقن در مورد ضبط کلیپ‌های موبایلی در مدارس 

آذری تصریح کرد: برای موبایل در مدرسه هنوز دستورالعمل متقنی نیامده که آیا باید آن را از دانش آموزان بگیریم یا خیر، برخی استان‌ها روش خاص خود را دارند ما به نتیجه نرسیدیم که چه‌کاری انجام دهیم اما عکس این کار نیز صحیح نیست و اگر معلمان هم از دانش آموزان فیلم بگیرند تخلف است.

وی ابراز داشت: نمی‌توانیم صورت‌مسئله را پاک کنیم، چراکه خارج از چهاردیواری آموزش‌وپرورش این مسائل جریان دارد و باید چند نفر مستقر شوند در مقابل ورودی مدارس موبایل‌ها را بگیرند برچسب بزنند و دوباره تحویل دهند که میسر نیست و نوع تربیت بچه‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که در مقابل این مسائل واکسینه شوند.

وی در مورد وسایل گرمایشی مدارس فارس نیز بیان کرد: ۸ هزار مدرسه در سطح استان داریم و برای تأمین وسایل گرمایشی استاندارد آنها گام‌های خوبی برداشته‌شده هرچند اگر درصد کمی هم بخاری نفتی داشته باشند همچنان زیاد است.

منبع: فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما