کدخبر : 60442
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت
معاون استاندار هرمزگان؛

انتقاد از پروازی بودن مدیران و معاونین مدیران دستگاه‌ها در استان هرمزگان

جنوب پرس: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با انتقاد از پروازی بودن برخی مدیران و معاونین مدیران دستگاه‌ها در استان ‌گفت: برخی از مدیران و معاونین مدیران دستگاه‌های اجرایی متاسفانه در هرمزگان پروازی هستند.
معاون استاندار هرمزگان
به گزارش جنوب پرس:

علی رئوفی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با اشاره به وضعیت عمومی اشتغال در استان، عنوان کرد: اقدامات مناسبی طی یک سال اخیر در استان هرمزگان برای کاهش نرخ بیکاری ، افزایش اشتغال و نرخ مشارکت صورت پذیرفته است.

وی بیان‌داشت: این تلاش‌ها قابل تقدیر است ولی تا رسیدن به شاخص مطلوب در استان  فاصله داریم و مدیران باید تلاش‌های خود را در رفع مساله مهم بیکاری  در هرمزگان دو چندان کنند.

رئوفی ابرازداشت: با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزایی در استان در زمینه‌های راه‌اندازی کسب و کارهای خرد و کوچک و مشاغل خانگی برای ۸ هزار و ۳۳۹ نفر در سال  ۹۴  در استان اشتغالزایی شده و با اهتمامی که از سوی اعضای کارگروه تخصصی اشتغال استان وجود دارد انتظار می‌رود  این نرخ در سال جاری با افزایش روبه‌رو شود.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان با اشاره به تعهدات دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه ایجاد اشتغال در سال ۹۵  و ثبت آن در سامانه رصد خواستار تسریع در عملیاتی شدن این تعهدات و ثبت آن در سامانه رصد و اطلاع رسانی در این زمینه برای اطلاع عموم مردم استان از اقدامات صورت پذیرفته توسط دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغال شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح‌کرد: امروزه دغدغه بسیاری از خانواده‌های هرمزگانی بحث اشتغال فرزندان آنها  به ویژه خانواده‌هایی است که دارای فرزندان تحصیل کرده هستند و ایجاد اشتغال برای این افراد بیکار در کشور افتخار و کاری ماندگار است که همت و پیگیری مدیران استان را در این زمینه مهم می‌طلبد.

رئوفی به تلاش‌های استانداری هرمزگان به ویژه استاندار هرمزگان برای اشتغال نیروهای بومی استان در صنایع و شرکت‌های پیمانکاری وزارتخانه‌های نفت و صنعت، معدن و تجارت در استان اشاره‌کرد و افزود: در سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری به استان، استاندار هرمزگان، سازمان برنامه و بودجه و کارگروه اشتغال استان مصوبه ای را گذراندند  که صد‌درصد نیروهای مورد نیاز صنایع و شرکت‌های پیمانکاری مستقر در استان در همه مقاطع تحصیلی و تخصص ها از نیروهای بومی جذب شوند.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان تصریح‌کرد: در پی این مصوبه و درخواست و ارائه آن در کمسیون اجتماعی دولت با ۵۰ درصد آن موافقت شد و نظرات استانداری در خصوص این مصوبه در پی درخواست کمسیون اجتماعی دولت به آنها ارسال شد.

رئوفی گفت: استانداری هرمزگان تا قانونی شدن این مصوبه آن را پیگیری می‌کند و از نمایندگان استان به ویژه رئیس مجمع نمایندگان استان که دغدغه اصلی ایشان مساله اشتغال استان است می‌خواهیم در مسیر قانونی شدن این مصوبه استانداری را در مرکز کشور همراهی کنند تا این مصوبه قانونی شود و برای صنایع غرب بندرعباس در زمینه اشتغال نیروهای بومی الزام‌آور شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: در استان هرمزگان در زمینه به‌کارگیری نیروهای با تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم و حتی در بسیاری از رشته‌های تخصصی  نیازی به ورود نیرو از سایر استان‌های کشور نیست و در حال حاضر به دلیل توسعه کمی و کیفی دانشگاه‌ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه تربیت نیروهای متخصص در بسیاری از رشته‌ها استان خودکفا شده و مراجعات مکرر فارغ‌التحصیلان با مدارک بالای تحصیلی به استانداری برای اشتغال گویای این مهم است.

رئوفی با انتقاد از پروازی بودن برخی مدیران و معاونین مدیران دستگاه‌ها در استان هرمزگان، بیان‌کرد: برخی  از مدیران و معاونین مدیران دستگاه‌های اجرایی متاسفانه در هرمزگان پروازی هستند و خانواده‌هایشان در تهران سکونت دارند و مرتب به تهران رفت و آمد دارند و مدت کمی در استان حضور دارند و تا زمانی که این وضعیت بر استان حاکم باشد فرصت کمتری برای رسیدگی به وضعیت اشتغال به دست می‌آورند.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان هرمزگان به موضوع دفاع از عملکرد و خدمات دولت در استان اشاره‌کرد و در این ارتباط افزود: اگر از عملکرد و خدمات دولت در استان دفاع می شود به توصیه امام راحل (ره) است که می‌فرمایند اگر خدمتی برای مردم صورت می‌گیرد از سوی دولت این خدمات منعکس شود تا این شائبه پیش نیاید که مسئولان هیچ کاری را برای مردم صورت نمی‌دهند.

بر اساس اين گزارش تسنيم، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: بیان خدمات دولت و دفاع از دستاوردهای آن در  تقابل و  یا اشاره  به هیچ شخصی نیست و از مدیران خواسته شده است این خدمات ارزنده را اطلاع رسانی کنند تا مردم در جریان خدمات دولت قرار گیرند.

وی گفت: در حوزه آبرسانی در استان تحولات و اقدامات جدی صورت پذیرفته که شایسته اطلاع‌رسانی به عموم مردم استان است و اگر عملکرد  بیان می شود بحث اطلاع رسانی است و در این زمینه مناقشه ای با شخصیت حقیقی افراد نیست بلکه جایگاه حقوقی آنها مد نظر است.

رئیس کارگروه اشتغال استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم رعایت امانتداری و انصاف توسط اصحاب رسانه استان، بیان داشت: رسانه ها و مطبوعات استان در انعکاس اخبار رعایت انصاف و امانتداری را در نشر اخبار بجا آورند و استنباط شخصی خود را در انتشار اخبار دخیل نکنند تا از این استنباط‌های شخصی آنها سوء استفاده نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهارداشت: همه کارکنان دولت دراستان هرمزگان قابل احترام هستند و در اختتامیه هفته پژوهش و فناوری این موضوع طرح شد که در جامعه با دو بیکاری آشکار و پنهان روبرو هستیم که بیکاری آشکار آن چیزی است که اکنون کشور و استان هرمزگان با آن مواجه است و بیکاری پنهان آن است که به دلیل عدم تعریف صحیح از فرهنگ کار و استفاده از آموزش کارکنان خدوم دولت و عدم آموزش فرهنگ استفاده از تکنولوژی و ورود رایانه و فضای مجازی ناخواسته باعث اتلاف وقت کاری شود.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما