کدخبر : 59015
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۱
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار بوشهر:

بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در استان بوشهر افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر گفت: بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر استان بوشهر رو به تکمیل است که تاپایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش جنوب پرس ، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه محدودیت تخصیص اعتبارات تاثیری در روند اجرا و تکمیل پروژه‌ها در استان بوشهر نداشته است اظهار داشت: اجرای پروژه‌ها در استان بوشهر با تسریع در حال اجرا و تکمیل است که بخش اعظمی از آنها امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه ۱۰ پروژه بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجراست تصریح کرد:  تکمیل این پروژه‌ها میزان بزرگراه‌های استان بوشهر را  به ۲ برابر  افزایش می‌دهد و با روندی که در پیش است امیدواریم ۳ محور بزرگراهی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های مهم آبرسانی در استان بوشهر خبرداد و گفت: تابستان گذشته در زمینه تامین آب آشامیدنی بر مردم استان سخت گذشت ولی با برنامه‌ریزی انجام شده طرح تامین آب آشامیدنی از طریق آب شیرین‌کن در حال اجرا است.

سالاری از صدور مجوز ساخت آب شیرین‌کن با ظرفیت ۱۱۰ هزار متر مکعب در استان بوشهر خبرداد و افزود: مجوز احداث آب شیرین کن توسط بخش خصوصی و خرید تضمینی توسط دولت به میزان ۱۱۰ هزار متر مکعب در ۱٫۵ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر نوسازی و مرمت شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر تصریح کرد: برای مرمت  شبکه آبرسانی فرسوده پیگیری‌های خوبی شده و امسال ۲ برابر سال گذشته برای این  طرح اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای ۵۰۰ خانوار جمعیت از زمین ورزشی مینی فوتبال بهره‌مند شده‌اند گفت: در حوزه ورزشی تمرکز بر توزیع عادلانه امکانات قرار داده شده بگونه‌ای که ۱۳۷ روستای بالای ۵۰۰ خانوار جمعیت از زمین ورزشی برخوردار شده‌اند.

سالاری با بیان اینکه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بوشهر تا قبل از پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد گفت: با حضور وزیر ورزش و جوانان  این هفته مجتمع بزرگ ورزشی در کنگان و چندین طرح ورزشی دیگر در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم کمتر از ۹۰۰ تخت بیمارستانی در استان وجود داشت افزود: در سه سال گذشته تعداد تخت‌های بیمارستانی به ۱۴۰۰ تخت رسیده و این در حالی است که در سفر  وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی به استان بوشهر عملیات اجرایی ۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان آغاز شد.

استاندار بوشهرفعال سازی طرح‌های نیمه فعال و راکد را از اولویت‌های استان دانست و از افتتاح بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر استان بوشهر رو به تکمیل است که تاپایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سالاری با بیان اینکه  کارخانه سیمان دشتی رو به تکمیل است تصریح کرد: تا فروردین ماه سال آینده کارخانه سیمان مند دشتی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی وضعیت امنیتی استان بوشهر را بسیار مطلوب دانست و  گفت: با همدلی و وحدت اعضای شورای تأمین مشکلی در فضای امنیتی استان  وجود ندارد و گروه‌های سیاسی هم در چارچوب قانون آزادانه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

براساس گزارش تسنیم ,استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون هیچ گردهمایی، مراسم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و سخنرانی در استان بوشهر لغو نشده تاکید کرد: این امر نتیجه همدلی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر بوده است.

سالاری از خدمات موثر فتح الله حقیقی معاون سیاسی امنیتی سابق استاندار بوشهر  قدردانی کرد و با تجلیل از خدمات عباس جمشیدی سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهر  برای گراوند آرزوی موفقت کرد و  از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خواست نهایت همکاری با عبدالکریم گراوند معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار بوشهر داشته باشند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما