کدخبر : 53822
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۹
فاقددیدگاه
پرینت

پدافند غیرعامل ساختاری در استان‌ها ندارد

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان: پدافند غیرعامل ساختاری در استان‌ها ندارد
پدافند غیرعامل

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان گفت: مجموعه پدافند غیرعامل در سطح استان‌ها متناظر با شرح وظایف در زمینه مقاومتی، ساخت و ساز، شیمیایی، پرتویی و غیره زیرساختی وجود ندارد اما رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در معرفی حوزه‌های پدافند غیر عامل داشته باشند.

به گزارش جنوب پرس ، محمد حری، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:  پدافند غیرعامل  از سال ۱۳۸۲ به دستور مقام معظم رهبری به منظور شناسایی  و بررسی تهدیدات داخلی در کشور تاسیس شد و درطول عمر ۱۳ ساله خود فعالیت‌های موثر و خوبی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه  تهدیدات با توجه به پیشرفت تکنولوژیها در حال تغییر و تحول هستند، گفت: کشور باید متناسب با تهدیدات اقدامات لازم را انجام دهد که در طول  عمر تاسیس این سازمان تمرکز ما بر شناسایی تهدیدات، بررسی آسیب‌‌ها، ارزیابی سرمایه‌های استان و در نهایت مصونیت سازی خوزستان بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه پدافند غیرعامل مصونیت بخشی به کشور است. در خوزستان نیز این سازمان ۸ حوزه برای وظایف خود تعریف کرده است که ۲ حوزه سایبری و زیست‌محیطی از حوزه‌های مهم این سازمان است.

وی  افزود: درحوزه پدافند غیر عامل به یک رویکرد تخصصی نیاز داریم اما عمدتا آن‌چه در این حوزه بیان می‌شود عمومی است. پدافند غیر عامل باید موضوع تولید دانش را مبنای کار خود قرار دهد.

حری گفت: مجموعه پدافند غیرعامل در سطح استان‌ها متناظر با شرح وظایف در زمینه مقاومتی، ساخت و ساز، شیمیایی، پرتویی و غیره زیرساختی وجود ندارد اما رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در معرفی حوزه‌های پدافند غیر عامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه در خوزستان شورایی تحت عنوان شورای پدافند غیر عامل با ۱۲ کارگروه تشکیل شده است، عنوان کرد: تمامی فعالیت‌ها باید برای توسعه مطابق با رویکرد پدافند غیرعامل باشند. پدافند غیر عامل فرصت مناسبی است و همه مسئولان حاضر در این سازمان باید به ارائه گزارش در زمینه حوزه‌های خود بپردازند.

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان با شاره به حادثه آتش سوزی در پتروشیمی ماهشهر گفت: سال گذشته در پتروشیمی ماهشهر مانوری برگزار شد که در آن تمام نقاط  ضعف مشخص شدند اما متاسفانه تا زمانی که ضروریت احساس نشود و خساراتی به بار نیاید پدافند غیر عامل معنی پیدا نمی‌کند.

وی افزود: شعار امسال هفته پدافند غیر عامل ” مصون سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیر عامل”  است و  از فردا ۲ آبان ماه هفته پدافند غیر آمل آغاز می‌شود.

حری افزود: در نخستین روز هفته پدافند غیر عامل اولین گردهمایی مشترک دبیران و رابطان فرمانداریها، شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی در گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان برگزار می‌شود و همایش نظام مهندسی، صبح‌گاه دانش آموزی،  کلاس‌های آموزشی در زمینه معرفی فضای مجازی، افتتاح کتابخانه پدافند غیر عامل دانشگاه شهید چمران اهواز، دوره تخصصی پدافند غیر عامل برای جامعه پزشکی، برگزاری دوره تربیت مربی برای معلمان آمادگی دفاعی از دیگر برنامه‌های این سازمان در طول هفته پدافند غیر عامل است.

وی افزود: ۸ مانور به صورت ساعت صفر از دیگر برنامه‌های این سازمان است که بدون اعلام قبلی برای ارزیابی میزان مقابله با تهدیدات درسطح استان اجرا می‌شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل خوزستان گفت:  قرار است که تا پایان سال تست نفوذ درحوزه سایبری برای ۲۰ سازمان انجام شود و مقرر گردید که تمامی سازمان‌ها و نهادها برای راه‌اندازی وب سایت‌های خود مجوز‌های لازم را از پدافند غیر عامل دریافت کنند.

وی افزود: طرح جامع پدافند غیر عامل شروع شده و فاز نخست آن که مطالعات تهدیدات و آسیب‌ شناسی است تکمیل  و برای تصویب به سازمان پدافند غیر عامل کشور ارسال شده است.

منبع:تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما