کدخبر : 53783
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
فاقددیدگاه
پرینت
با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛

افتتاح ۴ طرح راداری در صنایع الکترونیک شیراز

چهار طرح راداری و ناوبری در صنایع الکترونیک شیراز امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره‌برداری رسید.

به نقل از روابط عمومی صنایع الکترونیک شیراز، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: این طرح‌ها شامل  دو سامانه رادار معراج چهار و مطلع ال فجر سه، و دو سامانه dme و سامانه سطح سنج راداری در خانواده سامانه های ناوبری هوایی است.

سردار حسین دهقان با بیان اینکه سامانه رادار معراج چهار، دارای قابلیت کنترل، هشدار اولیه ، مراقبت هوایی برد بلند، زمین پایه و ردگیری سه بعدی است افزود: این سامانه مجهز به تکنیک‌های روز ضد جنگ الکترونیک است و قابلیت آشکار سازی و ردگیری  ۲۰۰ هدف را دارد و مجهز به اتاق کنترل فرماندهی است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: رادار مطلع فجر سه، سامانه دیگری است که امروز افتتاح شد و این رادار قابلیت مراقبت هوایی برای کشف و شناسایی اهداف دو بعدی و برد ۵۰۰کیلومتر را دارد .

بنا بر اين گزارش تسنيم، سردار دهقان افزود: سامانه dme یک سامانه کمک ناوبری رادیویی است که در فرودگاه های غیر نظامی استفاده می شود  که برای تماس  ایستگاه زمینی با کابین خلبان ساخته شده است.

وی افزود: سامانه سطح سنج راداری ، نیز سامانه ای است که با استفاده از فناوری های موج میلیمتری، میزان سطح مایعات را در مخازن مورد استفاده در پالایشگاه و صنایع پتروشیمی محاسبه می کند و دقت اندازی گیری این سامانه بین یک تا پنج میلیمتر است.

وزیردفاع با بیان اینکه این محصول پیش از این از خارج از کشور وارد میشد که اکنون با تلاش متخصصان داخلی ، به طورکامل بومی سازی شده است  تصریح کرد: این سامانه از نظر کیفیت ، دقت و قیمت با جدیدترین محصولات جهانی رقابت می‌کند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما