کدخبر : 51283
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

امام حسین(ع) در واقعه کربلا به بشریت درس آزادگی و بندگی آموخت

جنوب پرس: نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری: امام حسین(ع) در واقعه کربلا به بشریت درس آزادگی و بندگی آموخت

خبرگزاری فارس: امام حسین(ع) در واقعه کربلا به بشریت درس آزادگی و بندگی آموخت

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسین(ع) که از این دنیا چیزی نمی‌خواستند بلکه جنگیدند و به شهادت رسیدند تا ما آزادانه زندگی کنیم و آن حضرت با این حرکت بزرگ به بشریت درس آزادگی و شجاعت و بندگی آموخت.

به گزارش جنوب پرس ، حجت‌الاسلام سید روح‌الله صدرالساداتی شامگاه یکشنبه در مراسم نمادین حرکت کاروان اباعبدالله که در بخش جغین رودان برگزار شد با اشاره به ارادت همه شیعیان به امام حسین(ع) اظهار داشت: چه چیزی به غیر از عشق امام حسین(ع) باعث شده که شما مردم در این مراسم باشکوه حضور به هم رساندید و به استقبال محرم رفتید.

وی افزود: از برگزارکنندگان این مراسم و همه افرادی که در جای جای هرمزگان چنین مراسماتی را برگزار می‌کنند و باعث می‌شود وقایع صورت‌گرفته از ابتدای ورود کاروان حسینی تا روز عاشورا را برای مردم به نمایش می‌گذارند تشکر و قدردانی می‌شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند به بالاترین بندگان خودش فرمان داده است که خونش برای زنده‌ نگه‌داشتن اسلام ریخته شود و امام حسین(ع) که از این دنیا چیزی نمی‌خواستند بلکه جنگیدند و به شهادت رسیدند تا ما آزادانه زندگی کنیم و آن حضرت با این حرکت بزرگ به ما درس آزادگی و شجاعت و بندگی آموخت.

صدرالساداتی در پایان با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری به نمایندگان مجلس خبرگان عنوان کرد: مقام معظم رهبری به ما امر کردند که در بین مردم حضور پیدا کنیم و گفتمان‌سازی نمائیم و از دستگاه‌های مختلف مطالبه‌گری داشته باشیم و اسلامی عمل کردن را از دستگاه‌ها مطالبه کنیم و در این راستا نیاز به همکاری اقشار مختلف است و شما مردم عزیز نکات مثبت و منفی را که مشاهده می‌کنید جمع‌بندی نموده و به ما برسانید.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما