کدخبر : 5055
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت
فرماندار آباده خبر داد:

سرباز زندان آباده ۵ همکارش را به ضرب گلوله به قتل رساند

جنوب پرس: صبح امروز تیراندازی مرگبار در زندان شهرستان آباده 5 نفر کشته و یک نفر زخمی بر جای گذاشت.
قتل با گلوله

به گزارش جنوب پرس، در پی تیر اندازی یکی از محافظان زندان آباده، پنچ تن از محافظان کشته و یک نفر نیز زخمی شد.

رئیس شورای تامین شهرستان در گفتگو با آباده نما در تشریح این خبر گفت: هفت صبح امروز یکی از محافظان زندان پس از ترک پست نگهبانی خود با اقدام به تیراندازی، افسر نگهبان و یکی از محافظان که برای بررسی علت تیراندازی در محل حاضر شده بودند را با ضرب گلوله به شهادت می رساند.

وی ادامه داد: سایر پرسنل زندان که در حال ورزش صبحگاهی بودند پس از مشاهده صحنه پراکنده می شوند و میلاد منصوری، سرباز ضارب، با شلیک مجدد، سه سرباز محافظ دیگر را به شهادت رساند.

محمدرضا زارع فرماندار آباده، در خصوص انگیزه این سرباز در انجام این اقدام دلخراش نیز گفت: در بازجویی اولیه، این سرباز خصومت شخصی را دلیل اقدامش عنوان کرده که پس از بررسی های میدان متوجه شدیم  متاسفانه مشکل روانی این محافظ زندان باعث بوجود آمدن این ضایع شده است.

وی با بیان اینکه این حادثه صرفا در بین محافظان زندان آباده رخ داده و هیچ درگیری بین زندانیان اتفاق نیوفتاده است گفت: این حادثه فقط بین سربازان محافظ رخ داده و مربوط به زندانیان نیست و کلیه زندانیان در سلامت بسر می برند.

فرماندار آباده با بیان اینکه سرباز ضارب بلافاصله دستگیر شد و هم اکنون در بازداشت به سر می برد، وضعیت محمدجواد هوشیار، سرباز مجروح را نیز رضایت بخش دانست و گفت: در حال حاضر اقدامات تامینی لازم را اتخاذ کرده ایم.

نوذر احمدی افسر نگهبان، سید عرفان طباطبایی، حسن حیدری، صادق زنگنه، عرفان محمدی سربازان محافظ زندان آباده از شهدای این حادثه هستند.

زارع ضمن عرض تسلیت به بازماندگان این شهدا، از بروز این حادثه دلخراش در شهرستان آباده اظهار تاسف کرد و گفت: در حال حاضر جنازه شهدا برای طی مراحل قانونی، به پزشک قانونی شیراز منتقل شده است.

رئیس شورای تامین شهرستان در پایان ضمن تاکید بر انتقال ساختمان زندان از داخل شهر گفت: تا کنون بارها با مسئولین سازمان زندان ها و اقدامات تامینی استان و کشور در این خصوص مکاتبه کرده ایم که متاسفانه علی رغم مشخص شدن محل مناسب، اقدامی از سوی آن ها صورت نگرفته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما