کدخبر : 44
جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۶
فاقددیدگاه
پرینت
معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی

رتبه پایین بوشهر در ارائه اظهارنامه مالیاتی

ساعت 24 امشب مهلت ارائه اظهار نامه مالیاتی به پایان می رسد ف گفت: تا صبح امروز 4 و نیم میلیون مودی اظهارنامه خود را ارائه داده اند.

حسین وکیلی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: این اظهارنامه ها شامل منابع اشخاص حقوقی ، مشاغل ، املاک و خودرو است.
وی گفت: استان کردستان بالاترین درصد مشارکت در این زمینه را با ۹۷ درصد به خود اختصاص داده است.

وکیلی افزود: استان های فارس با ۹۵ درصد و گیلان و آذربایجان غربی با ۹۲ درصد در رتبه های بعدی بالاترین مشارکت در ارائه اظهار نامه مالیاتی دارند.

معاون مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: استان هرمزگان با ۸۰ درصد مشارکت پایین ترین رتبه را در ارائه اظهار نامه مالیاتی به خود اختصاص داده است.
وی افزود: استان های ایلام با ۸۱ درصد ، سیستان و بلوچستان با ۸۵ درصد ، خوزستان و بوشهر و خراسان شمالی نیز با ۸۶ درصد در رتبه های پایین مشارکت در ارائه اظهار نامه مالیاتی محسوب می شوند.

وکیلی گفت: استان تهران در سطح متوسط ارزیابی می شود و تا صبح امروز حدود ۸۹ درصد از مودیان استان اظهار نامه های خود را ارائه داده اند.

وی با بیان اینکه سامانه الکترونیکی ارائه اظهار نامه مالیاتی بدون هیچ مشکلی در خدمت مودیان مالیاتی است ، افزود: در یک با دو مورد مشکلاتی از جانب مودیان مطرح شد که بلافاصله در سامانه، اصلاحات مدنظر صورت گرفت.

معاون مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: به عنوان مثال یکی از اشکالات مودیان این بود که اگر مودی دو شغل داشته باشد ، نمی تواند در سامانه برای هر دو شغل اظهار نامه ارائه دهد که بلافاصله این مشکل در سامانه اصلاح شد و هم اینک مودیانی که بیشتر از یک شغل دارند می توانند در سامانه اظهار نامه خود را ارائه دهند.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما