کدخبر : 381
شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
فاقددیدگاه
پرینت

بیش ازدو هزار و۵۰۰ کیلو مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی در کیش معدوم شد

به گزارش جنوب پرس، خلیل علیرضایی زاده گفت: طرح سراسری تشدید نظارت وکنترل بهداشت محیط با هدف تامین وارتقاء ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه و نظارت و رعایت بهداشت آب و پیشگیری از بیمارهای منتقله از آب و غذا از ابتدای ماه رمضان در کیش به اجرا درآمد.

وی اظهار داشت: همه ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با توجه به توزیع نذورات، آش و حلیم طرح تشدید با نظارت ها و بازرسی های بیشتری انجام می شود.

علیرضایی زاده افزود: در اجرای این طرح بازرسان بهداشت محیط بر بهداشت فردی، محیط و مواد غذایی در اماکن توزیع و تهیه مواد غذایی و آشامیدنی به صورت شیفتی در ساعت قبل و بعد از افطار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی همچون رستوران ها بازرسی کردند.

وی ادامه داد: در این طرح از مراکز تهیه ، توزیع ، نگهداری وفروش زولبیا، بامیه، انواع شیرینی سنتی،آش، حلیم و همچنین برگزاری مجالس افطاری و مراسم احیاء شب های قدر در مساجد و اماکن مذهبی بازرسی به عمل آمد که بیشتر آن شامل بازرسی های عمومی و خاص همچون پیگیری شکایات مردمی بود.

وی اضافه کرد: ۵۳۸ بازدید از مراکز و اماکن عمومی ، هشت بازدید از مساجد و حسینیه ها ،شش بازدید از مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه ،معدوم کردن دو هزار و ۶۳۷ کیلو مواد غذایی و ۲۲مورد نمونه برداری از مواد غذایی و ۱۱۷مورد کلر سنجی توسط تیم های ثابت و سیار بهداشت محیط در ماه مبارک رمضان در کیش بوده است.

در همین راستا بر اساس آیین نامه اجرایی قانون اصلاح ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و به منظور رعایت ضوابط بهداشتی از جمله بهداشت فردی ، محیطی و مواد غذایی هفت واحد صنفی متخلف به دادگاه معرفی شد.

دربازه زمانی ۲۵ اسفند ماه ۹۳ تا دوشنبه دهم فروردین ماه سال ۹۴ در طرح نوروزی نیز دو هزار و ۱۷ کیلوگرم مواد غذایی به ظاهر فاسد کشف شده بود./ ایرنا

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما