کدخبر : 38
جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۳:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر

مصرف بالای آب نخیلات در استان بوشهر

شاپور رجایی اظهار داشت: توجه به آب کشاورزی در استان و تامکین به موقع آب کشاورزان به ویژه نخیلات مورد تاکید است و امیدوار هستیم به اهداف مورد نظر برسیم.
نخل

شاپور رجایی اظهار داشت: توجه به آب کشاورزی در استان و تامکین به موقع آب کشاورزان به ویژه نخیلات مورد تاکید است و امیدوار هستیم به اهداف مورد نظر برسیم.

وی افزود: در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی‌های پی در پی و کاهش منابع و ذخایر زیرزمینی شاهد مشکلات عدیده‌ای برای کشاورزان و نخلداران بوده‌ایم و مدیریت آبیاری استان به دنبال ارائه راهکارهای لازم برای تامین به‌موقع آب و رضایتمندی جامعه هدف بوده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی هستند خاطر نشان کرد: از همه توان موجود برای بهبود وضعیت آبیاری این اراضی بهره برده‌ایم.

رجایی تصریح کرد: نخیلات استان که بالغ بر شش میلیون اصله نخل را شامل می‌شوند سالانه حدود ۳۱۵ میلیون متر مکعب از منابع آب سطحی و رودخانه‌های استان برداشت می‌کنند. که رقم بسیار زیادی است.

وی از مصرف ۱۲۵ میلیون مترمکعب آب در نخیلات آبپخش خبر داد و افزود: آبپخش بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از سطح زیر کشت استان را به خود اختصاص داده و سالانه بالغ بر ۱۲۵ میلیون متر مکعب آب در این شبکه صرف می‌شود.

رجایی بیان کرد: بر اساس آمار و ارقام موجود، متوسط آب مصرفی هر هکتار حدود ۱۹ هزار و ۲۰۰متر مکعب است که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۵۰ درصد بیشتر از هیدرومدول‌های تعیین شده و روش متعارف تامین آب باغات سایر نقاط استان است.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما