کدخبر : 35243
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۷
فاقددیدگاه
پرینت

آمریکا به‌دنبال مخدوش کردن چهره ایران در منطقه و بازتولید ایران‌هراسی‌ است

باقری: آمریکا به‌دنبال مخدوش کردن چهره ایران در منطقه و بازتولید ایران‌هراسی‌ است

 

خبرگزاری فارس: آمریکا به‌دنبال مخدوش کردن چهره ایران در منطقه و بازتولید ایران‌هراسی‌ است

یک کارشناس بین‌الملل درباره اتهام آمریکا به ایران مبنی بر حمایت از تروریسم، گفت: آمریکا می‌خواهد از طریق مطرح کردن بحث تروریسم، ایران‌هراسی را بازتولید کند تا اهداف خود را در منطقه پیش برده و چهره ایران را در منطقه مخدوش کند.

سیامک باقری کارشناس بین‌الملل در خصوص گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا که در آن ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌، اظهار داشت: آمریکایی‌ها از ابتدای انقلاب به دلیل اینکه ماهیت انقلاب ایران ضداستکباری و ضد استعماری بوده، همواره موضوع تروریسم را علیه ایران مطرح کرده‌اند.

وی افزود: امروز نیز که ما در دهه چهارم انقلاب هستیم، آمریکا همچنان به بهانه‌های مختلف این اتهامات خود را در موضع‌‌گیری‌ها، گزارش‌ها یا مصوبات کنگره تکرار و ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند.

این کارشناس بین‌الملل با بیان اینکه آمریکایی‌ها بعد از توافق هسته‌ای (برجام) مهم‌ترین دستاویز خود برای اینکه ایران را به‌عنوان یک تهدید بین‌المللی در افکار عمومی معرفی کنند از دست دادند، عنوان کرد: در حال حاضر تنها بهانه آمریکایی‌ها برای معرفی ایران به عنوان تهدید بین‌المللی، بحث تروریسم است.

باقری ادامه داد: آمریکا می‌خواهد همان بسیج افکار عمومی علیه ایران را که با بحث هسته‌ای ایجاد کرده بود، اکنون با بحث تروریسم ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه معمولا قطب‌های بزرگ برای برخورد با کشورها سعی می‌کنند این کشورها را امنیتی نشان دهند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند نشان دهند که این کشورها در نظام بین‌الملل همساز با قوانین، مقررات و انضباط جهانی خودساخته آنها نیستند.

این کارشناس بین‌الملل خاطرنشان کرد: وقتی کارنامه آمریکا را بررسی می‌کنیم عموما کشورهای انقلابی در مظان چنین اتهاماتی هستند.

باقری با بیان اینکه آمریکایی‌ها پس از برجام بر موضوع تروریسم بیشتر تاکید دارند، تصریح کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها برای اینکه بر عدم پایبندی خود به برجام سرپوش بگذارند و اقدامات خلاف برجام خود را توجیه کنند،‌ بحث حمایت ایران از تروریسم را مطرح می‌کنند.

وی با تاکید بر سیاست ایران در مبارزه همه‌جانبه با تروریسم در منطقه عنوان کرد: ایران مبارزه همه‌جانبه‌ با تروریسم را جزو راهبردهای اساسی خود قرار داده و تاکنون مبارزه پیروزمندانه‌ای را علیه داعش که گروهک تروریستی مورد حمایت آمریکا است، داشته است.

این کارشناس بین‌الملل مبارزه ایران با تروریسم را موجب نفوذ ایران در منطقه دانست و گفت: این مبارزه موجب شده تا چهره ایران در منطقه متفاوت با آنچه که تاکنون آمریکایی‌ها می‌گفتند، به تصویر کشیده شود.

باقری با بیان اینکه آمریکایی‌ها سعی دارند مدام با بیان حمایت تهران از تروریسم، چهره ایران در منطقه را مخدوش کنند، اظهار داشت: عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه افزایش پیدا کرده است و آمریکا دیگر بهانه‌ای برای ایجاد ایران‌هراسی ندارد.

وی ادامه داد: بعد از حل مسئله‌ هسته‌ای که آمریکا از آن به‌عنوان ابزاری برای ایجاد ایران‌هراسی استفاده‌ می‌کرد، اکنون به سراغ تروریسم رفته و می‌خواهد از این طریق و با این بهانه ایران‌ هراسی را بازتولید کند تا اهداف خود را در منطقه پیش ببرد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان تاکید کرد: آمریکا با برجسته‌سازی بحث حمایت ایران از تروریسم به صورت کاذب، می‌خواهد بر اقدامات تروریستی خود و حمایتش از گروه‌های تروریستی در منطقه سرپوش بگذارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما