کدخبر : 3474
یکشنبه 15 شهریور 1394 - 3:49
فاقددیدگاه
پرینت
حرام زاده های بنام داعش؛

سرنوشت زنان و دختران ایزدی که در چنگال داعش افتادند چه شد؟ + تصاویر و فیلم

جنوب پرس: نیروهای تروریستی با تهدید به مرگ هر کاری که می‌خواستند با زنان و دختران ایزدی انجام میدادند و به آن‌ها می‌گفتند خانواده و فرزندان خود را دیگر فراموش کنید شما الآن همسران ما هستید و باید فرزندان ما را به دنیا بیاورید.
دختران سوری

از همان نخستین روزهای تصرف بخش هایی از عراق و سوریه توسط داعش، اخبار مختلفی درباره جنایات فجیع تروریست های این گروه در مناطق تحت کنترل، از جمله تجاوز به زنان و دختران روایت شده است. در این میان، آنچه ماجرا را دردناک تر می کند، این است که تروریست های عضو داعش، سعی می کنند با تحریف آیات قرآن و رویه های دینی، این گونه جنایت های خود را توجیه نمایند.

زمانی که گروه تروریستی داعش به استان “نینوی” در شمال عراق حمله ور شد، بدترین بلای خود را بر سر شهر سنجار در ۱۲۰ کیلومتری غرب شهر ” موصل” نازل کرد.

در ادامه این حمله و با وارد شدن گروه تروریستی داعش به شهر سنجار، این گروه تروریستی بسیاری از مسیحیان و ایزدیان کْرد ساکن این شهر را به قتل رساندند و باعث آوراگی و فرار هزاران نفر شدند.

طی این حملات و تجاوز دو هزار زن ایزدی ربوده شدند و بعد از گذشت یک‌سال از این فاجعه فقط تعدادی کمی از زنان ایزدی توانستند از دست این گروه تروریستی رهایی یابند. بسیاری از آن‌ها نیز در دام این گروه‌های شیطان صفت گرفتار شدند. و زنان ایزدی را به عنوان برده به مناطق تحت تصرف خود ارسال می‌کردند.

در ماه ۳۰ اوت سال ۲۰۱۴ میلادی، آماری توسط حقوق بشر سوریه صادر شده که بر حسب این آمار گروه تروریستی داعش ۳۰۰ زن و دختر ایزدی را میان نیروهای خود تقسیم کرده است. مخصوصاً در مناطقی مانند شمال حومه استان “حلب، حومه استان رقه و حومه استان “حسکه این منطقه‌های تحت کنترل کامل گروهای تروریستی داعش است. به گزارش خبرگزاری آناتولی از اربیل عراق، یکی از مقامات کْردی، با توجه به اقدام سازمان ملل متحد مبنی بر جنایت دانستن تجاوز به این زنان اسیر، گفت: از آنجا که مبارزه با داعش و نجات اسیران از دست این گروهک تروریستی وظیفه همگان است، سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و افکار عمومی باید به اقلیم کردستان عراق در این مورد کمک کنند.

سرنوشت زنانی ایزدی که در چنگال داعش هستند..//// در حال ویرایش

گروهای تروریستی مدعی بودند که این زنان غنیمت جنگ با کافران هستند. تعدادی از آن‌ها نیز در داد ستد میان تروریست ها فروخته شدند، یکی از این زنان ایزدی را به قیمت ۱۰۰۰ دلار فروخته‌اند. غیر از دخترانی که به صورت مجانی در بین شخصیت‌های بارز تروریست‌ها تقسیم شدند.

هنوز مدت زیادی نگذشته بود که گروه تروریستی داعش این موضوع را تأکید کرد و در یکی از مجله‌های مرسوم به گروه تروریستی داعش نوشت که نیروهای داعش دختران و زنان ایزدی را به عنوان غنمیت‌های جنگ میان خودشان تقسیم کرده و این زنان از کافر برشمرده و حق شرعی چنین کاری را برای خود قائل شده.

گروه تروریستی داعش با حمله به این شهر و کشتن مردان آن‌ها زنان و دختران ایزدی را یکجا جمع کردند و بعد دختران و زن‌ها را بر حسب سن،‌ زیبایی و بکارت در گرو‌های مختلف تقسیم‌بندی می‌کردند، تا بعد آن‌ها را به مناطق تحت تصرف خود در سوریه و عراق منتقل کنند. آغاز بیانیه های رسمی داعش در توجیه برده داری جنسی، به سوم اوت ۲۰۱۴، یعنی به زمانی بازمی گردد که تروریست های این گروه، به روستاهای منطقه «سنجار» که محل سکونت ایزدی های عراق است، حمله کردند. در ابتدا گمان می رفت که حمله داعش به این روستاها مطابق معمول در راستای توسعه قلمرو این گروه است؛ اما به زودی مشخص شد که این بار، هدف متفاوت است.

قبل از حمله به منطقه سنجار، مفتی‌های وابسته به گروه تروریستی داعش بیانه‌ای صادر کردند که در آن تجاوز و قتل ایزدیان حلال دانستند و گفتند بخاطر این‌که مردم ایزدی مسلمان نیستند، زنان آن‌ها غنیمت نیروهای تروریستی هستند. در نتیجه روز قیامت باید در برابر خدا پاسخگو باشیم، آن‌ها کافر هستند و قتل و تجاوز به آن‌ها و اسیر کردن زنان آن‌ها حلال است. جالب این است مفتی‌های تروریستی برای ارئه کردن سند، در اول بیانیه ایه ای از سوره توبه قرآن حکیم را نوشته بودند. فَإِذَا انسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكِينَ حَيْثُ وَجَدتُّمُوهُمْ وَخُذُوهُمْ وَاحْصُرُوهُمْ وَاقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِن تَابُوا وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ فَخَلُّوا سَبِيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ.

گروه‌های تروریستی بر مبنای این فتوا تعداد زیادی از مردان ایزدی را به قتل رساندند و زنان آن‌ها را به اسارت گرفتند تا بعد آن‌ها را تقسیم‌بندی کنند و بفروشند. برحسب قانون غنیمت‌های جنگی که برای آن‌ها صادر شده بود پنج زن ایزدی را برای مقامات و سران خود ارسال کردند و بقیه را در مقابل پول میان هم‌دیگر فروختند. در همان زمان گزارشی از طرف سازمان ملل منتشر شد که در آن تعداد زنان ایزدی گرفتار شده در نزد گروه تروریستی داعش بیش از ۳ هزار زن و دختر دانست و نیز افزود که نزدیک به پنچ هزار مرد ایزدی توسط گروه تروریستی داعش به قتل رسیده‌اند.

سرنوشت زنانی ایزدی که در چنگال داعش هستند..//// در حال ویرایش

بازماندگان ماجرا می گویند از همان ساعت اولیه حمله داعش به منطقه، تروریست های این گروه مردان و پسران بالغ را جدا کرده و آن ها را به قتل رساندند و سپس زنان، دختران و کودکان را سوار کامیون های کرده اند.: «حمله به کوهستان سنجار، بیشتر یک فتح جنسی برای داعش بود تا یک تصرف سرزمینی».

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ سازمان عفو بین‌المللی گزارشی را از زندگی زنان ایزدی نزد تروریست‌ها داعش منتشر کرد. طبق این گزارش شیوه‌های رفتار داعش در تجاوز و قتل که در حق زنان و دختران ایزدی مرتکب شده است، به عنوان جنایت جنگی بیان کرده و افزوده آن‌ها رفتارهای ناشایستی با زنان ایزدی انجام می‌دهند. در رفتارهای آن‌ها خشونت، تجاوز و برده‌داری جنسی مشاهده شده است. این رفتارها در حق این زنان و دختران ایزدی غیر قابل قبول است.

گروه تروریستی داعش زنان و دختران ایزدی را مجبور می‌کنند تا دین خود را عوض کنند و مسلمان شوند، در ادامه یایکی از آنان با او ازداوج می‌کند و یا او را می‌فروشد. در برخی اوقات هنگامی که خواسته شوم خود را تمام می‌کنند آن‌ها را به قتل میرسانند. همچنین این سازمان گفت بیش‌تر دختران ایزدی که اسیر گروه‌های تروریستی داعش هستند، از سنین ۱۵ تا ۱۴ سال برخوردارند. گروه تروریستی داعش دختران اسیر را برهنه و پس از انجام آزمایش باکرگی، قیمت آنها را تعیین می کند و سپس برای فروش به بازار بردگان می‌فرستد. 

در ماه اوریل سال گذشته، تعدادی از زنانی و دخترانی که توانستند به گونه‌ای از چنگال این نیروهای تروریستی فرار کند، آن‌چه را در طول اسارت خود دیده بودند برای سازمان حقوق بشر تعریف کرده‌اند. یکی از آن‌ها تعریف می‌کرد که هفت نفر از عناصر تروریستی بر او تجاوز کردند. آن‌ها می‌گفتند که بیش‌تر زنان و دختران را با دست و پاهای بسته مورد آزار و تجاوز جنسی قرار میدادند. این زنان و دختران غیر از این تجاوز و آزار و اذیت جنسی دچار فشار عصبی بسیار بالایی می‌شدند.

سرنوشت زنانی ایزدی که در چنگال داعش هستند..//// در حال ویرایش

نیروهای تروریستی با تهدید به مرگ هر کاری که می‌خواستند با زنان و دختران ایزدی انجام میدادند و به آن‌ها می‌گفتند خانواده و فرزندان خود را دیگر فراموش کنید شما الآن همسران ما هستید و باید فرزندان ما را به دنیا بیاورید.

برادر یکی از دختران ایزدی حاضر بود ۵۰ هزار دلار به آن‌ها بدهد و در مقابل آن خواهر خود را باز گرداند. اما آن‌ها قبول نکردند.

بر حسب آمار سازمان حقوق بشر یک تاجر عراقی که به دلیل تجارت در سوریه و عراق افراد زیادی را در استان الرقه میشناسد توانسته است بسیاری از زنان را ازاد کند،‌ این مرد بیش از ۳۰۰ زن و دختر ایزدی را آزاد کرده و به آغوش خانواده‌هایشان باز گردانده است. او با وجود این‌که روابط زیادی را در سوریه داشت، این دخترها و زن‌ها را از گروه تروریستی داعش میخرید و به خانه خود باز میگرداند.

روزنامه انگلیسی “دیلی میل” نیز از روشهای وحشیانه عناصر گروه تروریستی داعش در تجاوز به زنان اسیر و سوء استفاده از آنان پرده برداشته است. این روزنامه انگلیسی نوشت: یک زن ۱۹ ساله ایزدی که متأهل و دارای یک فرزند بود تعریف کرد، زمانی که به یکی از عناصر داعش تحویل داده شد، وی شروع به کتک زدن کودک یک ساله اش نمود و وی را تهدید کرد که در صورتی که خودش را در اختیار وی نگذارد فرزندش را کتک خواهد زد. دیلی میل می افزاید: یک زن دیگر که ۲۵ سال سن دارد تعریف کرده است که تحت ضرب و جرح شدید قرار گرفته و بارها به شمار زیادی از عناصر این گروهک به فروش رفته است. عناصر داعش دست و پای وی را به تخت بسته و با استفاده از تزریق مرفین مانع مقاومت وی در مقابل تجاوز شده اند. همچنین یک بار، چنان شدید وی را مورد ضرب و جرح قرار داده اند که به مدت دو ماه قادر به راه رفتن نبود. داعشی‌ها فرزندانی را که از خودشان نباشند، کافر” به شمار می‌آورند و کشتن آنان را جایز می‌دانند.

سرنوشت زنانی ایزدی که در چنگال داعش هستند..//// در حال ویرایش

یکی از دختران که مورد تجاوز قرار گرفته بود می‌گفت که خودم بارها شاهد آزار و اذیت زن‌ها و دختران دیگر بودم که جلوی چشمان خودم اتفاق می‌افتاد. بعضی از دخترها و زنان بر اثر فشار عصبی بسیار شدید و آزار و تجاوز بی‌پایان تروریست‌ها سعی داشتند خودکشی کنند. بسیاری از آن‌ها هم خودکشی کردند. آن‌ها به وسیله تیغ،‌ شیشه رگ خود را میزدند یا موادی را که میدانستند سمی است را می‌خوردند. آن‌ها به غیر از تجاوز جنسی، دختران و زنان را ضرب و شتم می‌کردند و بارها شاهد این بودم که با برق آن‌ها را عذاب میدادند یا این‌که آن‌ها را از آب و غذا منع می‌کردند و از این طریق دختران و زنها مجبور می‌شدند هرکاری که از آن‌ها بخواهند را انجام دهند.

زنی دیگر که از دست گروهایی تروریستی رها یافته بود گفت، تروریست های داعش نشانی از انسانیت ندارند. تنها چیزی که به آن فکر می کنند، مرگ و کشتن است. آنها به طور مدوام مواد مخدر مصرف می کنند. نسبت به همه حس انتقام و کینه دارند و هر روز می گفتند روزی دولت اسلامی داعش بر کل دنیا تسلط خواهد یافت. تروریست های به سالن بزرگ می آمدند تا خریدشان را انجام دهند جاییکه بازرگانان به مانند واسطه میان صاحبان برده و امیران عمل می کردند. در میان برده های زن جستجو و جنس مورد نظر را خریداری می کردند. دخترانی که بهتر به نظر می رسیدند به روسا یا مشتری های پولدار از شیخ نشین های خلیج فارس تعلق می گرفتند. بیش‌تر تجاوزهای جنسی زنان حامله شدن و بچه‌دار شدن زنان کردی ایزدی به دنبال داشت.

در تصاویری بدست آماده گروه تروریستی داعش برای این‌که جلوی تولید مثل گروه کردها را بگیرند الت تناسلی کودکان به دنیا آمده کْردی را می‌برند، تا بتوانند مانع رشد نسلی آن‌ها بشوند.

در حال حاضر زنان و دخترانی که از چنگال گروه تروریستی داعش رها یافتند، به دلیل روزهایی که در اسارت به سر بردند و شاهد جنایات و فجایع انسانی بودند در شوک قرار دارند و باید از آن‌ها مراقبت کامل شود و کمک شوند تا به بهبود حال دست یابند.

دانلود
گریه های نماینده عراقی از جنایات داعش
منبع: مشرق
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما