کدخبر : 327
شنبه 3 مرداد 1394 - 8:30
فاقددیدگاه
پرینت

خرمشهر یکی از قطب های تولید نفت در کشور

جنوب پرس: روزانه 170هزار بشکه نفت خــام از میادین نفتی شمال خرمشهر تولید و از طریق لوله به واحدهای فراوری انتقال می یابد.

به گزارش جنوب پرس، فرماندار خرمشهر گفت: این میزان نفت از میادین نفتی جفیر ، یادآوران و دارخوین خرمشهر یکی از قطب های تولید نفت در کشور تولید می شود که  در سال های آینده با بهره برداری کامل از میادین نفتی مشترک با عراق ، خرمشهر به یکی از قطب های اصلی تولید نفت در کشور تبدیل خواهد شد.

ولی الله حیاتی افزود: با توجه به وجود بندرگاه فعال ، دسترسی به آبهای بین المللی ، قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند و مرز دریایی با عراق ، سال گذشته  یک میلیارد و ۳۰۰میلیون دلار کالای غیرنفتی از خرمشهر به اقصی نقاط جهان صادر شد که در سال جاری با برداشتن زنجیرهای تحریم ، قطعا ” افزایش خواهد یافت.

حیاتی بیان کرد:قبل از شروع جنگ تحمیلی ۲۰کنسولگری در خرمشهر فعال بوداما با شروع جنگ همه زیرســاخت های مهم و حیانی این بندر از بین رفت و با گذشت ۲۷سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز خرمشهر کمر راست نکرده است.

فرماندار خرمشهر به لایروبی اروند رود اشاره کرد و گفت: لایروبی اروند رود را در سرعت بخشیدن به توسعه خرمشهر حایز اهمیت است و با اجرای طرح مشترک لایروبی اروند رود در چارچوب معاهده ۱۹۷۵ الجزایرامیدواریم  این طرح مهم اجرایی شود.
مرجع / باشگاه خبرنگاران

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما