کدخبر : 32162
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
فاقددیدگاه
پرینت
امام جمعه بوشهر:

حوزه سلامت استان بوشهر ۲۰ سال از استاندارد جهانی عقب‌تر است‌

جنوب پرس: امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حوزه سلامت استان بوشهر ۲۰ سال از استاندارد جهانی عقب‌تر است، گفت: اعتبارات دولتی تنها جوابگوی تامین زیرساخت‌های درمانی نیست.
حوزه سلامت استان بوشهر ۲۰ سال از استاندارد جهانی عقب‌تر است‌
به گزارش جنوب پرس:

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در نشست با خیران سلامت در استان بوشهر با بیان اینکه سلامت یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های پیشرفت است اظهار داشت: برنامه‌ریزی طرح‌های توسعه‌ای و پیشرفت بدون توجه به حوزه سلامت محقق نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر این نکته که اعتبارات دولتی تنها جوابگوی تامین زیرساخت‌های درمانی نیست افزود: خیران در حوزه سلامت باید ورود کنند تا زمینه توسعه سلامت جامعه که زیرساخت رشد و کمال اجتماع است فراهم کنند.

امام جمعه بوشهر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر را ۹۰۰ تخت دانست و گفت: استان بوشهر دارای یک‌میلیون و ۷۰ هزار نفر جمعیت است که براساس استانداردهای  تعیین شده باید برای این میزان جمعیت یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی فعال باشد که اکنون استان بوشهر با کمبود ۵۰ درصدی تخت بیمارستانی مواجه است.

بر اساس اين گزارش تسنيم، صفایی‌بوشهری با بیان اینکه حوزه سلامت استان بوشهر ۲۰ سال از استاندارد جهانی عقب است افزود: در حالی که باید از اکنون برای ۵۰ سال آینده در حوزه سلامت استان بوشهر برنامه‌ریزی شود در این زمینه این استان ۲۰ سال با استاندارد جهانی فاصله دارد.

وی، سند چشم‌انداز عرصه سلامت یکی از مهم‌ترین نیازهای استان بوشهر دانست و گفت: در استان دو بیمارستان فاطمه زهرای بوشهر و ۱۷ شهریور برازجان از چرخه درمان خارج شده‌اند که هزینه های زیادی برای بازسازی آنها لازم است

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توسعه اعزام  تیم‌های پزشکی به مناطق محروم استان بوشهر، بر تداوم این حرکت و  توسعه سرمایه‌گذاری نیکوکاران  در عرصه سلامت استان بوشهر تاکید کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما