کدخبر : 30053
پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس سازمان صنعت و معدن هرمزگان:

هرمزگان ۱۳۷ واحد راکد صنعتی دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به ۱۳۷ واحد راکد صنعتی در استان گفت: بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال نقدینگی در بخش صنعت هرمزگان نیاز است.

خلیل قاسمی عصر امروز در پانزدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: تاکنون ۷۶ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان هرمزگان برگزار شده که این تعداد جلسه ۷۵۶ مصوبه به همراه داشته که ۵۴۶ مصوبه اجرا و تعیین تکلیف شده و ۲۱۰ مصوبه آن در دست اجراست.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت طرح‌ها و واحدهای صنعتی در استان هرمزگان بیان داشت: استان هرمزگان دارای ۱۰۰۶ طرح صنعتی، ۵۲۷ واحد صنعتی که از این تعداد ۳۹۰ واحد فعال و غیر فعال و ۱۳۷ واحد راکد هستند.

بر اساس اين گزارش تسنيم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در ادامه به تشریح وضع موجود جواز تاسیس‌های طرح‌های صنعتی، پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی، وضع موجود کل جوازهای تاسیس طرح‌های صنعتی به تفکیک شهرستان و پیشرفت فیزیکی، وضع موجود پروانه‌های بهره‌برداری در استان پرداخت.

قاسمی تصریح کرد:  اقدامات در حال اجرا به منظور رفع مشکلات واحدهای تولیدی در استان استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی، تأمین بخشی از نقدینگی واحدهای تولیدی از طریق طرح کمک‌های فنی و اعتباری به شکل پرداخت یارانه سود و کارمزد تسهیلات، شناسایی واحدهای تولیدی که در زمینه بازاریابی و فروش دچار مشکل هستند و ریشه‌یابی مشکل فوق و معرفی به مبادی ذیربط جهت رفع مشکل، پیگیری‌های لازم از مبادی ذیربط جهت تأمین مواد اولیه مورد نیاز صنایع، ایجاد ارتباط بین مراکز علمی و واحدهای تولیدی جهت به‌روز رسانی تکنولوژی تولید و مساعدت جهت نوسازی ماشین آلات مورد استفاده، برآورد نقدینگی مورد نیاز در بخش صنعت بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال است.

وی در بخش پایانی سخنان خود اهم مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان هرمزگان را نقدینگی و سرمایه درگردش، بازار و فروش محصول، بدهی معوق، تامین مواد اولیه، مسائل تکنولوژی و خط تولید، انرژی و قیمت عنوان کرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما