کدخبر : 29
جمعه 2 مرداد 1394 - 2:55
فاقددیدگاه
پرینت
استاندار بوشهر گفت:

طرح روستای پاک در استان اجرا می‌شود

برای اجرای طرح‌های زیربنایی در حوزه‌های بهداشتی و زیرساخت‌های دفع پسماند و زباله، طرح روستای پاک در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

مصطفی سالاری ظهر امروز در نشست مشترک شهرداران استان بوشهر با حضور معاون وزیر کشور وضعیت زیرساختی مناطق پیرامونی شرکت‌ها و تاسیسات صنایع گوناگون استان بوشهر نامناسب دانست و اظهار داشت: این استان میزبان صنایع گوناگون است که بخش عمده‌ای از این صنایع در نقاط شهری مستقر است که زیرساخت‌های این شهرها فوق‌العاده ضعیف است.

سالاری، به بحران کم‌آبی دراستان بوشهر پرداخت و گفت: وضعیت آب آشامیدنی در استان بوشهر بسیار بحرانی است و انتظار این است که به این مشکلات بهتر رسیدگی شود.

وی از افتتاح دو تاسیسات آب شیرین‌کن تا سال آینده دراستان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۹ طرح دیگر آب شیرین‌کن نیز در شهرهای ساحلی استان بوشهر تدوین شده که خرید تضمینی آب آنها مصوب شده است.

استاندار بوشهر تاکید کرد: اجرای خط دوم انتقال آب از سد کوثر می‌تواند مشکلات آب این استان را برطرف کند.

سالاری با اشاره به اجرای طرح‌های کوتاه‌مدت افزود: برای برطرف شدن مشکلات آب آشامیدنی استان بوشهر در برنامه‌ کوتاه‌مدت نیاز به ۴۳ میلیارد تومان است که با پرداخت این اعتبار تا پایان امسال طرح‌های این حوزه اجرایی و راه‌اندازی می‌شود.

وی بر تفکیک آب فضای سبز شهرداری‌ها با شبکه آب‌رسانی تاکید کرد و گفت: برای اجرای این طرح نیاز به همکاری و تامین بخشی از اعتبارات آن است که امیدواریم این طرح هم تا پایان امسال اجرایی شود.

استاندار به اجرای طرح‌های روستای پاک در استان بوشهر پرداخت و گفت: این طرح امسال اجرایی و سامانه دفع زباله و پسماند روستاها مکانیزه می‌شود.

وی از افزایش اعتبارات آلایندگی استان پرداخت و گفت: امسال در پرداخت عوارض آلایندگی یک جهش جدی صورت می‌گیرد و این اعتبارات تا ۲ برابر نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد.

اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما