کدخبر : 27671
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶
فاقددیدگاه
پرینت
مسئول واحد سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم:

آمبولانس دندان‌پزشک در جهرم راه‌اندازی می‌شود

مسئول واحد سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم از راه‌اندازی آمبولانس دندان پزشکی جهرم در هفته آینده خبر داد.

ناصر عباسی مبتکر این طرح در جمع خبرنگاران با اشاره به انگیزه خود در راه‌اندازی این طرح اظهار داشت: عدم دسترسی مردم ساکن روستاها، مناطق صعب‌العبور و عشایر کوچ‌رو به خدمات دندان‌پزشکی و ارائه خدمات پیشگیری و درمانی و در عین حال هزینه‌بر بودن این نوع خدمات سبب شد تا به فکر ایده‌ای باشیم که در خدمت‌رسانی به مردم موثر بوده و در کاهش هزینه درمان نیز صرفه‌جویی شود.

مسئول واحد سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: از  مزایای این طرح این است که با حداقل هزینه که تنها ۱۲ میلیون تومان است و تهیه یک دستگاه یونیت دندان‌پزشکی و صندلی آن به قیمت ۸ میلیون تومان به راه‌اندازی این «آمبولانس دندان‌پزشکی» اقدام کنیم.

بر اساس این گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه ایده این طرح توسط واحد سلامت دهان و دندان شکل گرفت و اکنون نیز مورد تحسین مقام عالی وزارت بهداشت واقع شد خاطرنشان کرد: در نمایشگاه بزرگداشت روز دندان‌پزشک این طرح مورد استقبال و تفقد وزیر بهداشت قرار گرفت.

عباسی گفت: وزیر بهداشت در این بازدید به الگوگرفتن دانشگاه‌های کشور از این طرح تاکید کرد و استفاده از کمترین هزینه در یک ابتکار مورد نیاز و ضروری را از مزایای آن دانست.

مسئول واحد سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی جهرم تصریح کرد: این آمبولانس دندان‌پزشکی از هفته آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما