کدخبر : 27257
دوشنبه 11 آوریل 2016 - 11:57
فاقددیدگاه
پرینت
نماینده ولی فقیه در استان فارس:

وظایف دستگاه‌های استان فارس در اجرای طرح ملی «کاهش طلاق» تبین شود

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: باید وظیفه هر یک از دستگاه‌های استان فارس در خصوص طرح ملی «کاهش طلاق» به شکل رسمی و با اولویت بومی‌سازی ارائه و اعلام شود.

آیت‌الله اسدالله ایمانی در شورای فرهنگ عمومی استان فارس با تأکید بر لزوم پیگیری اقدام و عمل در حوزه آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: باید وظیفه هر مجموعه‌ای در خصوص طرح ملی «کاهش طلاق» به شکل رسمی تبیین، ارائه و اعلام شود تا راه گریزی نباشد و مسائل مورد طرح باید بومی‌سازی شود و منطبق با شرایط استان باشد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح نباید در قالب یک حرکت اداری باشد هرچند حاکمیت باید حضور داشته باشد افزود: تعداد زیادی گروه‌های مشاوره در سطح استان فارس فعالیت دارند که بخش عمده آنها مردمی هستند و در این زمینه در استان گام‌های ارزشمندی برداشته شده است.

امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه ابلاغ به دستگاه‌ها و رفع تنگناها باید در دستور کار قرار گیرد خاطرنشان کرد: ارتباط با ستاد باید مستمر باشد و هر چه سریع‌تر این طرح وارد مرحله عملیاتی شود.

آیت‌الله ایمانی تصریح کرد: اقدامات و فعالیت‌هایی که تاکنون در این راستا شکل گرفته با استفاده از ظرفیت مردمی بوده است و باید از ظرفیت مردم و حوزه‌های علمیه در زمینه کاهش و برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی استفاده شود.

بهزاد مریدی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، نیز در این جلسه اظهار داشت: خانواده بستری برای آرامش و تربیت نسل جامعه است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به اینکه در گرو خانواده سالم آرامش بر جامعه حاکم می‌شود افزود: شورای فرهنگ عمومی در سال گذشته چهار نشست برای اجرای طرح «بهارنکو» تشکیل داده است.

وی ارائه مشاوره رایگان را از مهم‌ترین اولویت‌های اجرای طرح ملی «کاهش طلاق» عنوان و بر لزوم کاهش آسیب‌های اجتماعی به منظور کاهش تزلزل در جامعه تأکید کرد.
سیّد علی‌محمد موسوی، مدیر کل اجتماعی استانداری فارس، نیز در این جلسه گفت: شاخص‌های مربوط به طلاق در استان فارس از میانگین کشوری کمتر و رشد طلاق در این استان کُندتر از گذشته شده است.

بنا بر اين گزارش تسنيم، وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید گفتمان‌سازی نسبت به مسائل اجتماعی را مورد توجه قرار داده است بیان کرد: برنامه‌های مشاوره حین، پیش و پس از ازدواج در دستور کار قرار گرفته است.

بهمن مشکینی، مشاور قائم مقام وزیر و سرپرست معاونت امور سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور، نیز در این جلسه با بیان اینکه بیش از یک هزار جلسه با دستگاه‌های مختلف و استان‌ها برای احصاء گزارش کلی آسیب‌های اجتماعی برگزار شده است اظهار داشت: این گزارش خدمت مقام معظم رهبری ارائه شد و نتیجه آن مصوباتی بود که رهبر معظم انقلاب از تمامی دستگاه‌ها برای رسیدن به این هدف توقع همکاری دارند.

وی اعتیاد، حاشیه‌نشینی، نقاط بحرانی شهری، فساد اخلاقی و طلاق را از موارد مهم این گزارش عنوان کرد و گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند از مطالبه و دغدغه مقام معظم رهبری شانه خالی کند.

سرپرست معاونت امور سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور با تأکید بر اینکه اگر برای رسیدن به اراده و خواست رهبر معظم انقلاب کارها با همدلی انجام نشود موفقیتی حاصل نخواهد شد و باید به هر میزان که می‌توان نرخ طلاق را کاهش داد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما