کدخبر : 186143
سه شنبه 16 دی 1399 - 21:26
فاقددیدگاه
پرینت

حاج قاسم فاتح میدان مقابله با استکبار بود/اقامه نماز زیر آتش جنگ

یاسوج- فرمانده اسبق سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و مدافع حرم گفت: شهید سلیمانی فاتح میدان مقابله با استکبار بود.
حاج قاسم فاتح میدان مقابله با استکبار بود/اقامه نماز زیر آتش جنگ

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عوض شهابی فر از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و سردار مدافع حرم است که تا پای شهادت پیش رفت و به فیض عظیم جانبازی نائل شد.

این سردار مدافع حرم و هم رزم سردار دل‌ها، در توصیف شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در میادین سخت در دوران هشت سال دفاع مقدس و در هشت سال جهاد با تکفیری‌ها حماسه‌ها آفرید و همه ما مدیون او هستیم،

شهابی فر گفت: این شخصیت بزرگ و محبوب در میدان مقابله با آمریکا و توطئه‌ها و نقشه‌هایش، چه در ایران و چه در خارج از ایران نقش مهمی را ایفا می‌کردند.

وی بیان کرد: امروز نهال سردار سلیمانی مثل نهال سپاه که امام آن را تشکیل داد با محوریت جدید و حرکت جهانی به دنبال خون شهید رشد می‌کند.

شهابی فر گفت: حاج قاسم در میدان عمل برای ما حکم مالک اشتر را داشت. دل‌ها را به هم پیوند می‌داد، جبهه‌های جهادی و فرهنگ‌ها را با هر رنگ و زبانی به هم پیوند می‌داد، همانند مالک در میدان جنگ بدون ترس و دلهره می‌جنگید.

این جانباز مدافع حرم گفت: سردار سربازی معتقد به عاشورا بود و فرهنگ نماز و خودسازی برای ایشان جایگاه ویژه ای داشت و در عملیات همانند عاشورا نمازشان را در همان شرایط سخت زیر آتش جنگ هم می‌خواند و در زمان‌ها و مکان‌هایی که همراه ایشان بودم همیشه ذکر بر لب داشت و با همه با روی خوش احوالپرسی می‌کرد.

وی بیان داشت: شهید سلیمانی مرد میدان بود و بر خلاف آنچه در تعاریف نظامی تعریف شده و یک فرمانده باید ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر عقب تر از بقیه‌ی نیروها باشد و هدایت رو انجام بدهد، ایشان در خط مقدم و در سنگرها و خاکریز ها حضور پیدا می‌کردند.

شهابی فر گفت: برای ایشان مهم بود که نیروهایمان تلفات کمتری دهند، حتی اگر زمان زیادی طول می‌کشید اما سلامت رزمندگان برایشان مهم بود.

وی تصریح کرد: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی، سردار شهید سلیمانی است که پرورش یافته دست نظام و امام و رهبر معظم انقلاب هستند.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی امروز نه تنها در قلب مردم ایران بلکه در قلب جهان اسلام و همه مردم آزاده جهان قرار دارد.

شهابی فر تاکید کرد: عظمت ایران اسلامی و انقلاب و عظمت خون پاک شهدا چراغ روشنی است و خون شهدا تا امروز ما را در این مسیر پاک نگه داشت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما