کدخبر : 186068
یکشنبه 14 دی 1399 - 23:17
فاقددیدگاه
پرینت

آب پایدار به منطقه دژ سلیمان گچساران رسید/پوشش ۹۲ ‌درصدی آبرسانی

یاسوج- مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری پروژه آبرسانی به روستاهای منطقه دژ سلیمان گچساران با پوشش آب پایدار خبر داد.
آب پایدار به منطقه دژ سلیمان گچساران رسید/پوشش ۹۲ ‌درصدی آبرسانی

به گزارش خبرنگار مهر، فیض الله پاسره شنبه شب در گفتگو با خبرنگاران به وضعیت آبرسانی شهرستان گچساران اشاره کرد و افزود: حدود هشت هزار و ۵۰۰ مشترک در مناطق روستایی این شهرستان خدمات رسانی می‌شوند.

وی ابراز داشت: در مجموع ۹۲ درصد روستاهای این شهرستان و ۱۰۰ درصد شهرهای آن از نعمت آب شرب پایدار برخوردارند.

پاسره با بیان اینکه آب روستاهای منطقه دژ سلیمان گچساران به واسطه نبود منابع تأمین آب پایدار در دسترس از تأسیسات شرکت نفت تأمین می‌شد و مردم اخیراً در این مناطق گلایه‌هایی از وضعیت آب شرب خود داشتند، گفت‌: برای آبرسانی به این روستاها از محل سد کوثر بالغ بر ۱۵ کیلومتر خط لوله و شبکه انتقال و مخزن ۳۰۰ متر مکعبی را با اعتباری فراتر از ۶۰ میلیارد ریال اجرا کردیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان، تصریح کرد: این پروژه تاخیراتی داشت که ضمن عذرخواهی بابت این مسأله، برای ما مهم بود پروژه را با کیفیت تحویل مردم دهیم.

وی افزود: از طرفی مجاورت مسیر انتقال آب با خطوط لوله نفت نیاز به هماهنگی‌های گسترده و البته الزامات ایمنی شدیدی داشت.

پاسره تصریح کرد: همچنین مشکلات مالی و تأمین اعتبار هم در جای خود سبب گره در روند کار می‌شد که با هماهنگی و برنامه ریزی و حمایت‌های شکل گرفته پروژه به بهره برداری رسید و وارد مدار شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما