کدخبر : 185998
سه شنبه 9 دی 1399 - 14:23
فاقددیدگاه
پرینت

بیش از ۴۰۰۰ نوآموز پیش‌دبستانی از آموزش مجازی بهره می‌گیرند

بندرعباس- معاون ابتدایی آموزش‌وپرورش هرمزگان از ثبت‌نام و آموزش مجازی رایگان بیش از ۴ هزار نوآموز دوره پیش‌دبستانی که در سامانه اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند، خبر داد.
بیش از ۴۰۰۰ نوآموز پیش‌دبستانی از آموزش مجازی بهره می‌گیرند

به گزارش خبرگزاری مهر، حوریه حاجی زاده در جلسه هم اندیشی با رؤسای ادارات و کارشناسان حوزه ابتدایی ضمن اشاره به طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان اظهار کرد: در نظام آموزشی دوره آموزشی بعنوان دوره‌ای رسمی و امری حاکمیتی است که آموزش در این دوره همچون سایر دوره‌های تحصیلی تداوم خواهد داشت.

وی با تاکید بر راهکار ۱-۵ سند تحول بنیادین ادامه داد: جذب و پوشش حداکثری نوآموزان با اولویت مناطق دوزبانه و دارای ضریب محرومیت بسیار مورد تاکید است.

حاجی زاده تصریح کرد: در شرایط کنونی بهره گیری از از کلیه ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی جهت آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی از برنامه‌های مهم دوره ابتدایی است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اینکه آموزش مجازی قطعاً جایگزین آموزش حضوری و ترکیبی نخواهد شد آموزش مجازی را پاسخی مناسب با موقعیت موجود جهت دسترسی همه کودکان دانست.

حاجی زاده اضافه کرد: اجرای این طرح در جهت پوشش حداکثری دوره پیش دبستانی با بهره مندی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های استانی و والدین نقش اساسی در آموزش و یادگیری دانش آموزان بعنوان همیار معلم را ایفا خواهند کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه محتواهای آموزشی و بسته‌های یادگیری برای نوآموزان و اولیا بسیار ضروری است، گفت: در طرح آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان تعداد ۲۰ محتوای آموزشی توسط مربیان و معلمان تولید و در سامانه شاد به منظور بهره برداری اولیا و نوآموزان بارگذاری شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: محتوای دوره برای اجرای غیرحضور ی و مجازی تهیه و تدوین شده است و در شرایط خاص و در صورت امکان برگزاری کلاس‌های نیمه حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تشخیص ستاد کرونا بلامانع است.

حاجی زاده در خصوص زمانبندی ارائه محتوای آموزشی تاکید کرد: نوآموزان از روز شنبه تا چهارشنبه به مدت ۵ روز در هفته، هر روز نیم ساعت با یک فعالیت تلفیقی و والدین هر هفته حداقل ۴۵ دقیقه بر اساس چارچوب زمان بندی برنامه آموزش کودکان و اولیا دوره پیش دبستان از طریق سیما آموزش خواهند دید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: امید است بتوانیم با همراهی و همدلی کلیه دست اندرکاران آموزش و اولیا گامی مؤثر در آموزش و یادگیری نوآموزان برداریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما