کدخبر : 185939
یکشنبه 7 دی 1399 - 23:05
فاقددیدگاه
پرینت

هدف قرار دادن رهبران مقاومت هدف مشترک آمریکا و اسرائیل است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان یکشنبه شب با شبکه خبری المیادین گفتگو کرد.

 

هدف قرار دادن رهبران مقاومت هدف مشترک آمریکا و اسرائیل است

به گزارش خبرگزاری مهر، مصاحبه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با شبکه خبری المیادین آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای این مصاحبه میلاد حضرت مسیح (ع) و سال جدید میلادی را به تمام مسیحیان در لبنان و جهان تبریک گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» جانشین سابق رئیس سازمان حشد شعبی عراق را تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اطلاعات دقیقی مبنی بر اینکه ترامپ یا دشمن اسرائیلی اقدامی خواهند کرد وجود ندارد اما برخی تحلیل ها در این زمینه وجود دارد. همه منتظرند ببینند ترامپ در روزهای آینده چه اقدامی خواهد کرد.

وی افزود: شخصیتی مثل ترامپ که جنون خود بزرگ بینی دارد و در حالی که خشمگین است نمی توان توقع چیزی داشت. تمام آنچه ترامپ ممکن است طی روزهای آخر ریاست جمهوری خود انجام دهد همچنان در حد تحلیل است. باید با مدت زمان باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ با هوشیاری و احتیاط برخورد شود.

دبیرکل حزب الله گفت: وقتی می شنوید که اسرائیلی ها دست به جنجال سازی رسانه ای می زنند بدانید که پشت آن اقدامات حقیقی وجود ندارد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه هدف قرار دادن رهبران حزب الله هدف مشترک اسرائیل و آمریکا است، افزود: اطلاعات ما حاکی است که عربستان مدت ها و دست کم از آغاز جنگ یمن نسبت به ترور من تشویق می کند. عربستان مخصوصاً در سال های اخیر کینه توزانه رفتار می کند نه عاقلانه. برخی منابع به من گفتند که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در نخستین سفر خود به واشنگتن و دیدار ترامپ خواهان ترور من شده بود. این منابع گفتند که عربستان کلیه هزینه های مالی شعله ور شدن جنگ پس از ترور من را تقبل کرده بود. آمریکایی ها با درخواست سعودی ها برای ترور من موافقت کردند تا اسرائیل آن را اجرا کند.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آمریکا، اسرائیل و عربستان در جنایت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس شریک هستند. ترور این دو شهید برخلاف ترور شهید مغنیه و فخری زاده آشکارا انجام گرفت. شهید سلیمانی از شخصیتی کاریزماتیک برخوردار بود و قدرت تاثیرگذاری زیادی داشت و یک شخصیت انسانی متمایز بود. شهید سلیمانی مرد اقدامات راهبردی و برنامه ریزی و همزمان مرد میدان و تاکتیک بود.

سید حسن نصرالله گفت: شهید سلیمانی از لحاظ نظامی فرمانده ای راهبردی و همزمان رهبری تاکتیکی بود. در برهه قبل از شهادت حاج قاسم بسیار نگران بودم و بارها به وی در این خصوص هشدار دادم. من دلم برای حاج قاسم بسیار تنگ می شود، ما بارها با هم کار کردیم و با چالش ها مبارزه کردیم. من حس می کردم که من و حاج قاسم یک فرد واحد هستیم.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: حاج ابومهدی المهندس شخصیتی بزرگ بود و باید به شکل بیشتری شناسانده شود. وی برای برعهده گیری مسئولیت در عراق شخصیتی مطرح بود اما همواره مشتاق میدان بود. خداوند عاقبت حاج قاسم و ابومهدی را به شهادت ختم کرد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه آمریکایی ها علیرغم میل خود و در نتیجه ضربات مقاومت از عراق خارج شدند، تاکید کرد: شهید ابومهدی المهندس در پیروزی علیه اشغالگران آمریکایی و داعش یک شریک اصلی بود. آمریکایی ها زیر آتش از عراق خارج شدند تا جایی که برای توقف عملیات مقاومت عراق علیه خود دست به دامن شهید سلیمانی شدند.

دبیرکل حزب الله افزود: شهید المهندس یکی از رهبران مقاومت در عراق و تمام موضوعات منطقه بود. شهید سلیمانی رابطه با گروه های مقاومت فلسطین را با تمام اختلافات رویکردی آنها توسعه داد. شهید سلیمانی برای حمایت لجستیک از گروه های فلسطینی هیچ خط قرمزی نداشت. وی در رساندن موشک های کورنت به مقاومت فلسطین در غزه نقش داشت. موشک های کورنت که ما در جنگ تموز از آن استفاده کردیم سوری ها از روسیه خریده بودند و سپس ما از آنها گرفتیم. بشار اسد رئیس جمهور سوریه با رساندن موشک های کورنت به حماس و جهاد اسلامی در غزه که دمشق از روسیه خریده بود، موافقت کرد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: شهید سلیمانی و گروهش در حمایت از فلسطین در تمام سطوح از هیچ چیز دریغ نکردند. بشار اسد رئیس جمهور سوریه رابطه ما با حماس بعد از بحران سوریه را درک می کرد.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: از خفت و خواری کشورهای عربی غافلگیر نیستم چرا که اکثر رژیم های عربی تنها در حرف از فلسطینی ها حمایت می کردند. ما به توافقات سازش از این زاویه نگاه می کنیم که مرحله نفاق تمام شد و ماسک ها برچیده شد و حقیقت این رژیم ها روشن شد.

سید حسن نصرالله ادامه داد: ایران برای رژیم های عربی که توافقات سازش امضا کردند یک بهانه است چرا که آنها آرمان فلسطین را باری برای خود می بینند. هیچ چیز کسی در جهان را برای دست کشیدن از فلسطین توجیه نمی کند.

دبیرکل حزب الله افزود: قدرت محور مقاومت نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر است اما مهم مدیریت است. فلسطینی ها در مرزهای ۱۹۴۸ برادران و خانواده ما هستند و جزو کسانی هستند که بیشترین تمایل را برای آزادی فلسطین از بحر تا نهر دارند. در هرگونه جنگ آینده ذهن و قلب فلسطینی ها در مرزهای ۱۹۴۸ با ما خواهد بود.

سید حسن نصرالله با اشاره به دیدارهای متعدد با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سفیر اخیرش به لبنان، گفت: با برادر اسماعیل هنیه طی سفر اخیرش به لبنان چندین بار دیدار کردم و پیرامون موضوعات مختلف منطقه از جمله روابط دوجانبه و رابطه با سوریه صحبت کردیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما