کدخبر : 185719
پنجشنبه 27 آذر 1399 - 14:28
فاقددیدگاه
پرینت

راه ورود معلولان به معابر و اماکن کهگیلویه هموار نیست

امام جمعه کهگیلویه با بیان اینکه به مطالبه معلولان شهرستان برای مناسب‌سازی جامه عمل پوشانده نشده است، گفت: بهزیستی موانع اجرایی شدن این خواسته مهم را پیگیری کند.

راه ورود معلولان به معابر و اماکن کهگیلویه هموار نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در دیدار رئیس و کارکنان بهزیستی شهرستان خواستار پیگیری مطالبات به حق جامعه معلولان شد.

امام جمعه کهگیلویه تصریح کرد: به علت عدم قاطعیت در اجرای مفاد قانونی گاهی مشکلات ناچیز قشر معلول سال‌هاست به قوت خود باقی مانده و کسی پاسخگو نیست.

وی اضافه کرد: فضای معابر، خیابان‌ها، پارک‌ها، اماکن عمومی و بانک‌ها برای عبور و مرور معلولان ویلچرنشین مناسب نیست چرا الزامی در اجرایی شدن این خواسته قشری از جامعه وجود ندارد؟

راه ورود معلولان به معابر و اماکن کهگیلویه هموار نیست

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر تصریح کرد: اگرچه ریشه برخی از مشکلات جنبه و منشا سازمانی دارد اما برطرف شدن پاره‌ای از موانع و مشکلات موجود نیازمند عزم راسخ و جدیت در پیگیری مسؤولان شهرستانی است.

وی ادامه داد: سهمیه سه درصد استخدام معلولان به خوبی اعمال نمی‌شود از طرفی زمینه اشتغالزایی آنان در بخش خصوصی نیز فراهم نیست.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: راه‌اندازی یک بازارچه برای فروش صنایع دستی و هنری معلولان ضمن کمک به اقتصاد خانواده آنها باعث اشتغالزایی چندین نفر می‌شود.

وی با اشاره به موفقیت برخی از معلولان شهرستان در عرصه هنر و ورزش گفت: اراده امثال آقایان مسلم جهانبخش و اسماعیل دژه نشان دادند معلولیت مانع موفقیت نمی‌شود.

راه ورود معلولان به معابر و اماکن کهگیلویه هموار نیست

امام جمعه کهگیلویه همچنین ضعف معارف و مسائل دینی در ناشنوایان را متذکر شد و با بیان اینکه بهزیستی برای تأمین نیاز روحی و فکری این قشر کاری نکرده است، گفت: ماه محرم هیأتی از ناشنوایان تشکیل شد و با دعوت از مربی و کارشناس از قم مباحث عاشورا به آنان ارائه شد این در حالی است که بهزیستی هیچ سراغی نگرفت ببییند چه خبر و در این هیأت چه می‌گذرد.

وی اضافه کرد: اداره کل بهزیستی به نیازهای معلولان توجه داشته باشد و در صورت جوابگو نبودن اعتبارات از ظرفیت خیرین برای رفع آن استفاده کند.

امام جمعه کهگیلویه تأکید کرد: نهاد امامت جمعه با همه توان در خدمت مردم است و هر جا نیاز به کمک باشد کوتاهی نخواهیم داشت.

راه ورود معلولان به معابر و اماکن کهگیلویه هموار نیست

در این نشست رئیس بهزیستی گزارشی از حوزه خدمات بهزیستی ارائه داد.

محمد شاکری گفت: بهزیستی به عنوان یک نهاد حمایتی قبل از ازدواج، موقع تولد تا رسیدن به دوره سالمندی به جامعه هدف خدمات‌رسانی می‌کند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما