کدخبر : 185717
پنجشنبه 27 آذر 1399 - 14:26
فاقددیدگاه
پرینت

شفافیت جزیره‌ای حلال مشکلات نیست/ جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نمی‌شود

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی گفت: رفتارهای سلیقه‌ای باید جای خود را به قانون شفاف برای محقق شدن دولت اسلامی دهد چرا که جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نخواهد شد.

شفافیت جزیره‌ای حلال مشکلات نیست/ جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، عبدالعلی رحیمی مظفری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، ۲۶ آذر روز؛ حمل و نقل و رانندگان را به همه فعالان این حوزه به ویژه رانندگان زحمتکش که چشم بر جاده‌های بی انتها در گردش چرخ اقتصاد موثر هستند را تبریک گفت و افزود: از متولیان حوزه حمل و نقل و تامین اجتماعی در مورد بیمه و سختی کار و از وزارت صمت در تامین لاستیک و قطعات خودرو می‌خواهم رسیدگی عاجل و فوری کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ای کاهش همه مسئولان به اندازه رانندگان، امانت و بار خود را به سلامت به مقصود می‌رسانند و اگر تخلفی می کردند جریمه می‌شدند و اگر امانت را نمی رساندند جبران خسارت داشتند.

وی ادامه داد: در گام دوم انقلاب و تشکیل دولت اسلامی از همه قوا و نهادها که اطلاق دولت شامل آنان هم می‌شود می خواهم اصلاحات لازم را مدنظر قرار دهند و زمینه‌های ایجاد فساد را ریشه کن و پالایش‌های لازم را انجام دهند.

با شفافیت جزیره‌ای مشکلی حل نخواهد شد

نماینده مردم سروستان کوار و خرامه در مجلس با بیان اینکه شفافیت باید در همه ابعاد سه قوه باشد و با شفافیت جزیره‌ای مشکلی حل نخواهد شد، گفت: قانون سالاری با شفافیت کافی باید جای مسئول و مدیرسالاری را بگیرد و رفتارهای سلیقه‌ای جای خود را به قانون شفاف برای محقق شدن دولت اسلامی دهد که جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نخواهد شد، از برخی مسئولان می‌خواهم اگر چشمشان از نگاه به بیرون از کشور و غرب خسته شد، نگاهی به داخل داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ نه در درآمدها از منطق لازم برخوردار است و نه در هزینه کردها، تصریح کرد: از دولت می خواهیم که اصلاحات را که وظیفه و حق قانونی خودشان است انجام دهند؛ به عنوان یک کشاورزاده روستایی که سرما و گرما و مشقات یک لقمه نان حلال را از کشاورزی، دامداری و مرغداری کشیده‌ام به همه مسئولان عرض می‌کنم حال کشاورزان، دامداران، باغ‌داران، مرغداران و روستاییان که همه جا سپر دفاع از انقلاب اسلامی بودند به هیچ وجه خوب نیست؛ قیمت نهاده ها با ارز آزاد و قیمت تولیدات با بازار ناسازگار است و دو عامل اصلی یعنی دلالان و واسطه ها و نبود سازوکار توزیع محصولات و همچنین عدم حمایت در خرید تضمینی حال این اقشار را نامساعد کرده است.

این نماینده مجلس در مجلس یازدهم یادآور شد: آنها تاوان کنترل بازار را از جیب تولیدکننده می دهند و برای رفاه مصرف‌کننده و عدم هزینه دولت در کنترل بازار دسترنج تولیدکننده را هزینه می‌کنند؛ در فصل میوه، میوه ارزان و به ثمن بخس و با احتکار، چند ماه بعد همان زمان چندین برابر به فروش می رسد؛ دام های شیری به دلیل گرانی خوراک با یک سوم تا یک پنجم قیمت پروار می‌شوند و چند ماه دیگر فاجعه افزایش قیمت ناگهانی داریم.

سیاست های وزارت نیرو، توان مدیریت آب کشور را ندارد

رحیمی مظفری با بیان اینکه چرا نمی‌پذیریم بزرگ ترین تولیدکنندگان گندم که امنیت غذایی و اقتصادی کشور را تضمین می کنند کشاورزان و دامداران هستند و فکری برای آنها نمی کنیم، افزود: هر ساله در کشور بحران های ناشی از آب داریم و یا جایی را آب برده یا منطقه ای آب نخورده و سیاست‌های وزارت نیرو توان مدیریت آب کشور را ندارد و به جای کنترل آب به فکر تخریب چاه کشاورزی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در کشوری که آب، باد، مه و فلک در اختیار تولید انرژی است هنوز در روستاها قطعی آب و برق و شیفت‌بندی داریم؛ سد کوار ۳۰ سال و خط انتقال آب سروستان به مدت ۲۵ سال نیمه کاره رها شدند.

وی ادامه داد: ما می خواهیم به اندازه نفتی که از سروستان به پالایشگاه شیراز می‌رود پساب آن به سروستان بیاید و این حق مردم است؛ آب شرب، کشاورزی و صنعتی حق مردم خرامه است و بنیاد مسکن باید مورد حمایت قرار گیرد و به اندازه بزرگ راه شمال از روستاها حمایت کنیم؛ بی انصافی است که بنیاد مسکن اعلام کند ۵۰ سال طول می‌کشد تا بتوانیم طرح‌های روستاها را بازنگری کنیم چه رسد به اجرای طرح هادی؛ مجلس انقلابی باید در یک برنامه چهار ساله تمام روستاها را بازنگری مجدد و بازسازی کند و این حق روستاییان است.

رحیمی مظفری بیان کرد: بیایید به اندازه آزادراه‌های تهران- شمال که برای تفریح طراحی شده‌اند و هدف صرفا مردم شمال نبوده است خرج روستاها کنیم؛  حساب های بانکی، مالیات و عوارض شرکتهای بزرگ صنعتی باید در مناطق احداثی باشد نه اینکه فقط رنج آن شامل مردمش شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما