کدخبر : 185712
پنجشنبه 27 آذر 1399 - 14:23
فاقددیدگاه
پرینت

فرودگاه اهواز را ارتقا می‌دهیم/ فکر فرودگاه جدید نیستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: ارتقای سطح فرودگاه بین المللی اهواز و بهره‌برداری از سیستم‌های جدید، خدماتی را در شان مردم خوزستان ارائه می‌دهد چرا که ما همه خدمتگزار این مردم شریف هستیم و باید رفاه بیشتری برای آنها ایجاد کنیم.

فرودگاه اهواز را ارتقا می‌دهیم/ فکر فرودگاه جدید نیستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، امروز در آیین بهره‌برداری از چند پروژه فرودگاه بین‌المللی سپهبد شهید قاسم سلیمانی اهواز اظهار کرد:با توجه به توافقات خوبی که با کشور عراق داشتیم، عملیات اجرایی راه آهن شلمچه به بصره که از آرزوهای دیرینه مردم این استان است، آغاز می‌شود.

وی افزود: بی‌شک با تعامل یکپارچه می‌توانیم این پروژه را که یکی از پروژه‌های مهم خوزستان است آغاز کنیم.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های فرودگاه اهواز، دیگر در این شهرستان به فکر فرودگاه جدید نیستیم و امید است این طرح توسعه فرودگاهی همچنان ادامه داشته باشد.

وی افزود: با مذاکراتی که با وزارت نفت داشتیم سعی داریم در این فرودگاه طرح توسعه را دنبال کنیم و مشکل هوانیروز که در این فرودگاه مستقر است نیز بررسی و قابل حل است.

اسلامی در رابطه با پیشرفت فرودگاه اهواز بیان کرد: دو سال پیش دید مجاز فرودگاه اهواز یک هزار و ۲۰۰ متر بود و اکنون به ۶۰۰ متر رسیده و این گشایش برای وضعیت تقرب فرودگاه نیز مناسب است.

وی افزود: ارتقای سطح فرودگاه بین المللی اهواز و بهره‌برداری از سیستم‌های جدید، خدماتی را در شان مردم خوزستان ارائه می‌دهد چرا که ما همه خدمتگزار این مردم شریف هستیم و باید رفاه بیشتری برای آنها ایجاد کنیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این فرودگاه به نام سردار پر افتخار و پرآوازه انقلاب اسلامی سردار سلیمانی است و به همین جهت باید مدیریت آن نیز در شان نام این شهید والامقام باشد.

اسلامی با بیان اینکه پایانه مسافری فرودگاه بین‌المللی آبادان نیز به زودی بهره‌برداری می‌شود عنوان کرد: تا پایان عمر دولت دوازدهم، علاوه بر توسعه راه‌های خوزستان در حوزه بنادر و خطوط ریلی نیز پروژه‌های تاثیرگذاری یا به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

وی افزود: همچنین تا پایان عمر دولت دوازدهم در مجموع ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه به راه‌های خوزستان و حداقل ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی به راه‌های روستایی اضافه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون در فرآیند توسعه پروژه‌های آزادراهی سرمایه‌گذاری خوبی صورت گرفته و توانسته‌ایم مصوبات لازم را از بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سازمان بورس دریافت کنیم.

اسلامی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند در این دولت در ایام باقی مانده کارهای بزرگی آغاز شود و به همین دلیل از دو سال گذشته این تفکر را دنبال می‌کردیم و ۲۰ پروژه را دنبال کرده بودیم که تنها برای سه پروژه مجوز گرفتیم اما این وعده را دادند تا در هفته‌های آینده به سایر پروژه‌ها نیز مجوز لازم را بدهند تا بتوانیم زیرساخت‌های اساسی کشور را توسعه دهیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت:در بحث بازآفرینی شهری نیز امید است استاندار خوزستان تمرکز ویژه‌ای داشته باشد و جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی را در اولویت قرار دهد تا مردم دچار آسیب نشوند.

وی افرود: برای بازآفرینی شهری در کوی منبع آب اهواز و نیز مناطقی از آبادان، خرمشهر و چند شهر دیگر خوزستان به تعهدات خود وفادار هستیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما