کدخبر : 185646
دوشنبه 24 آذر 1399 - 22:46
فاقددیدگاه
پرینت

بومی‌سازی طرح شهید سلیمانی در فارس/ کاهش تعداد بیماران و فوتی‌های ناشی از کرونا در پی اجرای طرح شهید سلیمانی

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس گفت: با بومی‌سازی طرح شهید سلیمانی و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان فارس، فوتی‌های ناشی از کرونا از ۵۷ نفر طی ۲۴ ساعت به ۱۲ نفر کاهش یافته است.

بومی‌سازی طرح شهید سلیمانی در فارس/ کاهش تعداد بیماران و فوتی‌های ناشی از کرونا در پی اجرای طرح شهید سلیمانی

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، فرخ بهارلویی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای این طرح از ابتدای آذر ماه تاکنون از تعداد بیماران بدحال از ۲۷۰ نفر به ۱۱۰ و نیر تعداد بیماران بستری از ۳۸۰ به ۱۷۰ نفر به‌صورت روزانه کاهش یافته است.

وی افزود: با ابلاغ اجرای طرح شهید سلیمانی ۷۸۸ تیم سازماندهی، ۵۳۵ تیم نظارتی و نیز آموزش بیش از شش هزار و  ۸۰۰ بسیجی، سرکشی از هزار و ۷۸۹ بیمار مبتلا به کرونا، ۱۵ هزار تماس با بیماران و خانواده آنان  شاهد رعایت ۹۵ درصدی پروتکل‌های بهداشتی ازسوی آحاد جامعه در مقابله با این ویروس منحوس بوده‌ایم.

بهارلویی ادامه داد: همکاری سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی شیراز منجر به انعقاد چهار تفاهم‌نامه شد که همه آنها عملیاتی و منجر به پشتیبانی مناسب از بیمارستان‌های کرونایی شده است.

وی گفت: هیئت اندیشه ورز جامعه پزشکی کشور با آسیب شناسی و شناسایی خلاءها متوجه شد که در دو حوزه کمتر به این بیماری توجه شده است. ابتدا اینکه باید قبل از مراجعه بیمار به مراکز درمانی با شناسایی بیمار، اطرافیان و محل‌های تردد ورود کنیم. دوم اینکه بی مارنی که دوره درمان خود را در بیمارستان طی کرده بودند، علی‌رغم اینکه همچنان ناقل هستند، رها شده‌اند و با وارد به محیط‌های اجتماعی امکان انتقال به دیگران را افزایش داده‌اند.

رئیس بسیج حامعه پزشکی استان فارس خاطرنشان کرد: نتیجه این مباحث ارائه طرح شهید سلیمانی بود که به وزارت بهداشت تقدیم شد و نهایتاً به تصویب از سوی آن وزارتخانه و ابلاغ برای اجرا در سراسر کشور انجامید. او ادامه داد: جلسات مختلفی در فارس برای اجرای این طرح برگزار و ابلاغ طرح در یکم آذرماه انجام شد در این طرح استاندار رئیس قرارگاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز معاون قرارگاه و فرمانده سپاه فرمانده عملیات معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک، خودداری از دورهمی‌های خانوادگی به‌ویژه در شب یلدا و نیز رعایت مواردی که از سوی وزارت بهداشت ارائه شده بسیاری از معضلات ناشی از این بیماری می‌کاهد، گفت: اجرای طرح شهید سلیمانی در قالب تشکیل تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی به ویژه در راستای کمک مؤمنانه شامل سرکشی از بیماران، تهیه دارو، رصد مشکلات اقتصادی، معیشتی، بلوک بندی محلات و آموزش صنوف نانوایی‌ها، سوپری‌ها و دیگر اصناف از جمله رویکرد طرح شهید سلیمانی در استان فارس است.

بهارلویی خاطر نشان کرد:  با تعامل و همکاری استاندار، فرماندار، شهرداری‌های مناطق  سرای محله ها به قرنطینه تبدیل  به محل  استراحت بیماران کرونایی  گردید و نیز با رعایت موازین بهداشتی از بستری ۷۰ بیمار در سرای محله  به صفر کاهش یافته است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما