کدخبر : 185644
دوشنبه 24 آذر 1399 - 22:45
فاقددیدگاه
پرینت

عروس خانواده «امتیاز» پای نیت ۵۵ ساله خانواده شوهر/ ساخت بیمارستان برای عمل به وصیت برادرهمسر

ماجرا به ۵۵ سال پیش برمی‌گردد، وقتی که «محمداسماعیل امتیاز» نیت می‌کند، زمینی را برای ساخت زایشگاه در قصردشت شیراز در نظر بگیرد، اما اجل مهلت نمی‌دهد و خیلی زود خانواده امتیاز رخت عزای پسرشان را می‌پوشند، اما عروس خانواده که چندی بعد، خود نیز داغدار همسرش شد، هرگز از وصیت برادرشوهرش غافل نشد و آن را اجرایی کرد.

عروس خانواده «امتیاز» پای نیت 55 ساله خانواده شوهر/ ساخت بیمارستان برای عمل به وصیت برادرهمسر

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، استان فارس و شهر شیراز از دیرباز مهد انسان‌های وارسته و خیری بوده است که اثرات معنوی بسیار را در کنار بخشش اموال خود در جامعه نهادینه کرده‌اند.

محمد نمازی نمونه بارزی از بزرگ‌مردانی است که سال‌های دور با اقدامی خیرخواهانه و بزرگ اثری از خود بر جای گذاشت که تا به امروز نه تنها مردم شیراز و فارس بلکه مردم کشور و یا حتی خارج از کشور از برکات آن بهره‌مند می‌شوند‌.

بیمارستانی که بدون‌شک یکی از ضروری‌ترین نیازهای جامعه امروز است و با توجه به هزینه‌های زیادی که نیاز دارد، همتی پولادین می‌طلبد.

داستان ماجرای امروز اما، به بیش از ۵۰ سال پیش بازمی‌گردد، زمانی که «محمد اسماعیل امتیاز» زمینی را برای ساخت زایشگاه در قصردشت شیراز، یکی از بهترین و خوش‌آب‌و‌هواترین مناطق شیراز به وسعت بیش از شش هزار متر مربع در نظر می‌گیرد.

عمر کوتاه او به ساخت بیمارستان قد نمی‌دهد و در وصیت‌نامه خود، برادرش را ملزم به ساخت زایشگاه می‌کند، برادر نیز که عمرش به دنیا نیست بار سفر می‌بندد و پسرش عباس مامور به انجام وظیفه می‌شود.

در این میان، بانو پروین بنان، شیرزنی است که با جدیت کار را دنبال می‌کند و دنباله ماجرا را می‌گیرد تا وصیت برادر همسرش را عملیاتی کند

آرام و شمرده سخن می‌گوید و از روزهایی تعریف می‌کند که عروس خانواده امتیاز شد، خانواده خیر و دست‌به خیری که نمی‌توانستند مردم شهر و دیارشان را در سختی ببینند.

خانم بنان، به خبرنگار فارس می‌گوید: سال ۱۳۳۸ بود که عروس خانواده امتیاز شدم و از اخلاق و رفتار خانواده همسرم به وجد آمدم، پدر همسرم آن سال‌ها مسجد امتیاز را ساخت و ۱۱ باب مغازه را وقف کرد.

وی اضافه می‌کند: برادر شوهرم اما میل زیادی به ساخت مرکز درمانی داشت و آن زمان چون فرزندی نداشت به برادرش که همسر من باشد وصیت کرد که در زمین‌های قصردشت، زایشگاهی بسازد و چشم از جهان فروبست.

عروس خانواده «امتیاز» پای نیت ۵۵ ساله خانواده شوهر/ ساخت بیمارستان برای عمل به وصیت برادرهمسر

این بانوی امانت‌دار ادامه می‌دهد: همسرم نیز به‌عنوان وصی برادرش برخی اقدامات لازم

دست از تلاش نکشیدم و باید دینی که بر گردنم بود را ادا می‌کردم، به قم سفر کرده و خدمت حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی رسیدیم و پس از تایید ایشان مبنی بر تغییر ساخت زایشگاه به بیمارستان، به دلیل تغییر نیازهای روز مبلغی بیش از پنج میلیارد تومان را به ساخت بیمارستان اختصاص دادم

را برای ساخت زایشگاه انجام داد تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و کمی در کار وقفه افتاد و پس از آن شوهرم نیز به رحمت خدا رفت.

وی با اشاره به اینکه پسرم عباس مامور اجرای این وصیت‌نامه شد اما برای ادامه تحصیل عازم خارج از کشور بود، اضافه کرد: پس از سال‌ها وقفه، پسرم به من وکالت داد و من پیگیر شدم تا این وصیت را عملی کنم، در این میان به ذهنم رسید که اگر علما و مراجع تقلید اجازه دهند، زایشگاه را به بیمارستان تغییر دهیم تا مردم بیشتری از این خدمات بهره‌مند شوند.

عروس خانواده «امتیاز» پای نیت ۵۵ ساله خانواده شوهر/ ساخت بیمارستان برای عمل به وصیت برادرهمسر

بنان در ادامه با اشاره به اینکه هنگام پیگیری متوجه شدیم که عده‌ای زمین قصردشت را مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند، گفت: متاسفانه در این میان زمین مورد وصیت توسط عده‌ای به دور از شرع و عرف تقسیم و بهره‌برداری شده بود.

او اضافه می کند: اما من دست از تلاش نکشیدم و باید دینی که بر گردنم بود را ادا می‌کردم، پس ضمن همراهی مجمع خیرین به قم سفر کرده و خدمت حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی رسیدیم و پس از تایید ایشان مبنی بر تغییر ساخت زایشگاه به بیمارستان، به دلیل تغییر نیازهای روز و نیاز بیشتر به بیمارستان بجای زایشگاه، باغ دیگری به متراژ ۴۴ هزارمتر را فروختم و مبلغی بیش از پنج میلیارد تومان را به ساخت بیمارستان اختصاص دادم.

این بانوی نیک‌اندیش با اشاره به ساخت بیمارستان امتیاز در بلوار چمران افزود: این باغ ‌و زمین‌ها وصیت بود و وقف نشده بود و ما می‌توانستیم از آنها استفاده‌های دیگری کنیم اما خدا کمک کرد و این بار از روی دوش‌مان به درستی برداشته شد و در مقابل خداوند سربلند هستیم.

عروس خانواده «امتیاز» پای نیت ۵۵ ساله خانواده شوهر/ ساخت بیمارستان برای عمل به وصیت برادرهمسر

این بانوی خیر تاکید کرد: یک زمین زراعی نیز در ارسنجان موجود است که همین روزها به دلیل تصرف زمین یاد شده اقدام به فروش این زمین برای تهیه امکانات لازم برای بیمارستان کرده‌ام و به زودی تجهیز این بیمارستان نیز انجام می‌شود تا در اختیار مردم قرار گیرد و دعای خیر مردم پشت و پناه برادر شوهرم باشد که ساخت این بیمارستان را سبب شد.

بنان، ضمن درخواست از افرادی که زمین یاد شده را بدون رضایت صاحب ملک تصرف کرده و در آن مدرسه ساخته‌اند از آنها خواست تا شرعا و عرفا نسبت به پس دادن زمین و یا معادل پول آن اقدام کنند و خدا را در نظر بگیرند.

نیک اندیشی و نیت خیر هیچ‌گاه کمرنگ نمی‌شود و همیشه مردمی هستند که با بزرگ‌منشی و خیرخواهی بار اصلی را به مقصد برسانند

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما