کدخبر : 185243
یکشنبه 9 آذر 1399 - 14:36
فاقددیدگاه
پرینت

آغاز فاز جدید مبارزه با کرونا “با نام شهید سلیمانی و رمز حی علی خیرالعمل” در کهگیلویه و بویراحمد

با حضور معاون استاندار، معاون هماهنگ کننده سپاه فتح، معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولان طرح مبارزه با بیماری کرونا با نام شهید سلیمانی و با" رمز حی علی خیرالعمل" در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد.

آغاز فاز جدید مبارزه با کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از باسوج، طرح مبارزه با کووید ۱۹ به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با رمز “مبارک حی علی خیرالعمل” در سراسر کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

در آغاز این طرح سرهنگ سعید برومندزاده با اشاره به همکاری ۲ هزار و ۸۲۸ نیرو در قالب ۷۳۶ تیم مراقبتی، نظارتی، حمایتی و تیم‌های مشترک گفت: این نیروها جدا از نیروهای مراکز بهداشتی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه آموزش تیم‌ها و سر تیم‌ها برای اجرای این طرح انجام شده، افزود: طرح به‌نام شهید سلیمانی است قطعا متناسب با عملکرد و روحیه انقلابی، جهادی و بسیجی شهید سلیمانی و یارانش باید به این طرح ورود کنیم لذا هماهنگی لازم بین روسای شهرستانی سپاه و نیروهای بهداشت صورت گیرد‌.

معاون سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در این طرح آموزش مردم دیده و فرایند آموزش آنها انجام شود چرا که این طرح نباید ابتر و ناقص بماند. در این طرح شهرستان‌ها را رصد و میزان افراد مبتلا و همچنین مرگ و میرها را گزارش‌گیری و شهرستان‌های فعال و غیرفعال مشخص می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: آغاز طرح مبارزه با کووید ۱۹ به نام شهید سلیمانی و با رمز “حی علی خیرالعمل” را اعلام می‌کنم.

در ادامه احد جمالی با اشاره به هماهنگی لازم میان تیم‌های حاکمیتی در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: با استفاده از ظرفیت بزرگان، متنفذین، اقوام و عشیره‌ها  و همچنین تفکر فرهیختگان استان می‌توانیم اهداف این طرح را پیگیری و دنبال کنیم.

معاون استاندار ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های صدا و سیمای استان گفت: صدا و سیمای استان همیشه پیش‌قدم در همه مسائل و بحران‌ها بوده و فرهنگ‌سازی خوبی داشته و  فرصت‌های خوبی در اختیار نیروهای حاکمیت نظام قرار داده،  حتی در کمیته آموزش نقش صدا و سیما در  رساندن پیام سلامت نقش اساسی است.

وی بیان کرد: امیدواریم با هماهنگی در سطح شهرستان‌ها و مناطق مختلف این طرح را با موفقیت انجام دهیم، ضمن اینکه شهرستان‌ها  پیشنهادات و نیازمندی‌ها را اعلام کنند تا بتوانیم منش خدمت‌رسانی به مردم در این طرح مقدس بشویم.

این مسئول عنوان کرد: بحث اساسی ما قطع زنجیره شیوع کرونا است و رسما اعلام می‌کنم اجتماعات ممنوع است. اگر همیت عشیره‌ای،  قومی و انسان‌دوستانه هست که هم‌اینگونه هم بوده باید از اجتماعات پرهیز کنیم.هر کسی در این استان فوت کند عزیز ما است اما نباید تجمعات برگزار کنیم.

در بخش پایانی هم محمدمهدی بانشی بر استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج و بهورزان هر محله گفت: از پتانسیل‌های محلی برای اجرای بهتر طرح غافل نشویم، دهیاران و شوراها در استان ما ظرفیت عظیمی هستند اما نباید از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان غفلت کنیم بلکه حداکثر استفاده را از این گروه‌ها ببریم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه افزایش تست جزء راهبردها است، افزود: روز گذشته رپی‌تست‌ها وارد استان شد، فردا آموزش رپی‌تست‌ها را خواهیم داشت که در تشخیص و درمان زودهنگام بیماری می‌تواند به ما کمک کند.

وی به طرح خواسته‌های خود از سایر دستگاه‌های همکار اشاره کرد و گفت: همه دستگاه‌هایی که در این طرح کمک‌کار حوزه درمان هستند مستندسازی را فراموش نکنند، ضمن اینکه حفاظت از نیروها جزء ارگان اساسی است نیروهایی خارج از بهداشت آمدند اگر حفاظت از این عزیزان صورت نگیرد در ابتدای طرح با  چالش عظیمی مواجه می‌شویم.

رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: وسائل حفاظت فردی را حتما در صدر برنامه‌ها قرار دهیم، شبکه‌ها خواسته‌های واقعی را به معاونت توسعه ارجاع بدهند و برای اینکه بتوانیم با هزینه کمتر و حفاظت بیشتر پیش برویم زیادی و تراکم نیرو را حذف و با  نیروهایی که مورد نیاز است  وارد عملیات شویم. با حداقل نیرو، مراجعه و حداقل تماس این بیماری را کنترل کنیم.

بانشی خاطرنشان کرد: فرایندها در قالب کمیته عملیاتی شهرستانی و کمیته محله اجرایی می‌شود، کمیته‌های حمایت رهگیری، آموزش و پایش در معاونت بهداشتی و سپاه تشکیل و سه هدف مراقبت، نظارت و حمایت را دنبال می‌کنیم. با توجه به تخصص، تقسیم کار انجام و از موازی کاری جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: مواردی که در طرح دیده نشده اینکه راهکاری برای کنترل مراسم تشییع  و تدفین، مراسمات ازدواج،  دورهمی و رفت وآمدهای فامیلی اندیشیده شود و از ظرفیت خود مردم،  ائمه جمعه و جماعت، ریش سفیدان و بزرگان استفاده شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما