کدخبر : 185229
یکشنبه 9 آذر 1399 - 14:29
فاقددیدگاه
پرینت

سیل بیانیه‌ها در محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای/ «انتقام سخت»؛ مطالبه عمومی

ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده بار دیگر خون یک ملت را به جوش آورد و حالا یک ایران متحد انتقام سخت را از تروریست‌ها و آمران آنها مطالبه می‌کند. در دو روز گذشته و پس از شهادت شهید فخری زاده شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پر شده از مطالبه‌ای که باید در زمان مقتضی صورت بگیرد.

سیل بیانیه‌ها در محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای/ «انتقام سخت»؛ مطالبه عمومی

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، ترور دانشمند هسته‌ای شهید محسن فخری زاده بار دیگر خون یک ملت را به جوش آورد و حالا یک ایران متحد انتقام سخت را از تروریست‌ها و آمران آنها مطالبه می‌کند. در دو روز گذشته و پس از شهادت شهید فخری زاده شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پر شده از مطالبه‌ای که باید در زمان مقتضی صورت بگیرد.

در همین رابطه نیز قرار است مراسم مجازی بزرگداشت مقام دانشمند شهید فخری زاده با سخنرانی آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر امروز ۹ آذر ماه ساعت ۱۹ برگزار شود.(لینک حضور در مراسم مجازی)

همچنین بنا است در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر انتقام از مسببین و ادامه راه آن شهید بزرگوار طوماری امضا شود.

علاوه بر این، شهادت شهید فخری‌زاده سیلی از پیام و بیانیه‌ها را از شخصیت‌ها و نهادها و مراکز جاری کرد. بیانیه‌ها و پیام‌هایی که یک حرف مشترک داشتند؛ «انتقام سخت».

رور جنایتکارانه نشان از عمق ترس سران جهان استکبار از پیشرفت علمی ایران دارد

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پی ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی و شخصیت برجسته علمی دکتر محسن فخری‌زاده در پیامی نوشت: آن شهید ولایتمدار منشأ خدمات فراوان و تولیدات نوپیدا در عرصه‌های مختلفِ توان دفاعی و پیشرفت‌های هسته‌ای و خدمات گسترده علمی و فنآوری به ویژه پزشکی بودند و به عنوان یک شخصیت علمی ممتاز در فضای دانشی جهان شناخته شده و به عنوان یک مبتکر خلاق و مدیر توانمند علمی از وی یاد می‌شد و به همین جهت همواره مورد توطئه، شقاوت و جنایت صهیونیسم بین الملل و کاخ سیاه و جنایت امریکا بود.

بی تردید این ترور جنایتکارانه نشان از عمق ترس سران جهان استکبار از پیشرفت علمی، تولیدات دانش بنیان و اقتدار همه جانبه ایران دارد که بحمدالله با هدایت‌های مقام معظم رهبری روز به روز بر توان خودکفایی و مرجعیت علمی و تولیدات دانایی محور ایران اسلامی افزوده می‌شود.

این ترور ضد انسانی بر همه جهان، جنایات و خیانت‌های سرکرده‌های شرارت بین‌المللی آمریکا، رژیم صهیونیستی و وابستگان مرتجع آنان در منطقه و پوشالی بودن مجامع حقوق بشری را افشا نمود.

این ترور همانند دیگر ترورهای شخصیت‌های ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، برهان و دلیل روشنی بر تروریسم دولتی آمریکا و رژیم غاصب و فاسد صهیونیستی و وابستگان آن و مظلومیت و قربانی شدن ایران اسلامی و انقلابی و شخصیت‌های مؤثر و سرمایه‌های ارزشمند این کشور دارد.

انتقام خون پاک شهید فخری زاده، دیر یا زود از جنایتکاران گرفته خواهد شد

حوزه علمیه استان بوشهر نیز در بیانیه‌ای تصریح کرد: بار دیگر دست جنایتکار دشمنان ملت ایران و دشمنان علم و دانایی و تمدن و معنویت از آستین آغشته به خونِ انسان‌های پاک و متعالی بیرون آمد و در جنایتی بزرگ، یکی دیگر از بهترین فرزندان ایران اسلامی را به شهادت رساند. دانشمند برجسته‌ی هسته‌ای و صنعت دفاعی، شهید والامقام دکتر محسن فخری زاده که نام و نشان و اقدامات علمی تأثیرگذارش، خواب را بر دشمنان آمریکایی و رژیم جنایتکار صهیونیستی حرام کرده بود، پس از سال‌ها تلاش صادقانه و پر برکت در عرصه پیشرفت و تعالی ایران به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت در راه خدا بود رسید.

دشمنان زبون و جاهل ما با خیال باطل خود، گمان می‌کنند که ایران اسلامی با شهادت بزرگاش به زانو در می‌آید، غافل از آنکه، از خون شهید فخری زاده هزاران لاله خواهد روئید و راه پیشرفت علمی و معنوی ایران فردا را هموار خواهند کرد و خار چشم دشمنان حسود و عنود ما خواهند شد، همچنان که از خون مطهر سردار سرافراز اسلام، حاج قاسم سلیمانی، هزاران سرباز جان بر کف در ایران و در سراسر جهان قد برافراشته است تا خواب راحت را بر قدرت‌های سلطه‌گر و مستکبرانِ دشمن انسانیت حرام کنند.

این راهی است که فرزندان خمینی و خامنه‌ای انتخاب کرده‌اند و از عواقب آن هراسی ندارند، بلکه عاشقانه جان بر کف دست می‌گیرند تا در این مسیر پر افتخار و پر بهجت نثار نمایند. اگر ما از شهادت هراس داشتیم، چهل و دو سال تحت بدترین شرایط و ظالمانه‌ترین فشارها استقامت نمی‌کردیم. کلام گهربار امام سجاد، همواره در گوش ما طنین انداز است که شهادت برای ما کرامت است و سخن خمینی کبیر که می‌گفت؛ شهادت هنر مردان خداست.

شهادت این دانشمند معظم و خدوم را به مقام معظم رهبری، ملت سرافراز ایران، شاگردان آن عزیز و خانواده مکرم ایشان تبریک و فقدان او را تسلیت می‌گوییم. بی تردید راه او به وسیله شاگردان تربیت شده و پاک طینت او ادامه خواهد یافت و انتقام خون پاک او، دیر یا زود از جنایتکاران گرفته خواهد شد.

عزم جهادگران عرصه علم به سوی قله‌های شگرف دانش با شهادت فخری‌زاده

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: شهادت پر افتخار شهید والامقام محسن فخری زاده دانشمند برجسته‌ی هسته‌ای کشور، بار دیگر باغ و بوستان سرسبز شهادت را در برابر دیدگان منتظران ظهور و دلدادگان طریق عزت و آزادگی و افتخار، نمایان کرد و صفحه‌ سیاه دیگری از کتاب قطور جنایات بی شمار جبهه‌ی جنایتکار استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل را رقم زد.

شهادت این شهید عزیز راه خدا، در واقع امضای خونینی بر این حقیقت بود که یکی از مهمترین راه‌های کسب قدرت و اقتدار حقیقی در دنیای امروز، تلاش و اهتمام در مسیر تولید علم و دستیابی به پیشرفت‌های علمی است.

دشمنان ما تمام طراحی‌ها و توطئه‌های خود را در این مسیر قرار داده‌اند تا به هر طریق ممکن، راه تولید علم و شکوفایی علمی را ببندند و ایران اسلامی را از اقتدار برآمده از قدرت علمی، محروم سازند اما ملت ایران در سایه‌ تدابیر و رهنمون‌های مقام عظمای ولایت و بینش، بصیرت و مجاهدت انقلابی خود، راه خود را به سوی ورود به عرصه‌های شکوفایی علمی باز کرده و در این راه، تا تحقق همه‌ی اهداف و آرمان‌های بلند خود، از پای نخواهد نشست.

شهادت این دانشمند سرافراز علمی، در حقیقت مهر تاییدی است بر حقانیت و ثمربخشی راهی که ایران اسلامی در راه کسب مؤلفه‌های پایدار قدرت در تمام عرصه‌ها برای خود انتخاب کرده زیرا تمرکز توطئه‌های خباثت آمیز دشمنان، همواره در جایی است که بیشترین نقش و تاثیرگذاری را در کسب اقتدار و پیش برندگی انقلاب و نظام اسلامی در بر داشته باشد.

اقدام ددمنشانه صهیونیسم در ترور ناجوانمردانه این شهید عزیز، نه تنها آهنگ شتابان فرزندان برومند ایران اسلامی را در خیزش عظیم علمی، متوقف نخواهد کرد بلکه عزم و اراده‌ی آهنین جهادگران خستگی ناپذیر عرصه علم و فناوری را به سوی نیل به قله‌های شگرف علم و دانش، تقویت و شتاب فزاینده‌ی دشمنان در مسیر سقوط به درکات نابودی و اضمحلال را صدچندان خواهد کرد.

دشمنان بدانند با شهید شدن عزیزانمان، خللی در حرکت ملت بیدار به وجود نمی‌آید

ستاد امر معروف و نهی از منکر استان بوشهر با صدور بیانه‌ای در محکومیت ترور دانشمند هسته‌ای و موشکی ایران، شهید دکتر محسن فخری‌زاده  عنوان کرد: همزمان با پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی تا به امروز، دشمنان تروریست و کینه‌توز این انقلاب، از هیچ توطئه‌ای علیه ملت انقلابی دریغ نکرده و هر از چندگاهی با رذالت تمام، سعی در پنجه کشیدن در اقتدار نظام جمهوری اسلامی دارند.

هنوز یک سال از ترور ناجوانمردانه اسطوره حماسه و شجاعت، سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی نگذشته که این بار نیز دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی، دست جنایتکار خویش را به خون مقدس یکی از دانشمندان و نخبگان این مرز و بوم آغشته و ملت ایران را عزادار این شهید والامقام نمودند؛ اما دشمنان بزدل و زبون باید بدانند که «ما ملت امام حسینیم» و «ما ملت شهادتیم» و با ترور و شهید شدن عزیزانمان، خللی در حرکت ملت بیدار ما به سوی تمدن نوین اسلامی بوجود نخواهد آمد.

 ملت بزرگ ایران انتقام سخت از مزدوران خواهند گرفت

فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر بوشهر (کانون ستاره‌های خاکی) نیز در بیانیه‌ای اعلام داشتند: شهادت ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور دکتر محسن فخری زاده مهابادی به دست مزدوران جنایتکار و شقاوت پیشه را به رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، خانواده مکرم او، جامعه علمی کشور و مردم شریف ایران تبریک و فقدان این دانشمند بزرگوار تسلیت عرض می‌نمائیم و به جد خواستار پیگیری بررسی علل آن و مجازات عاملان و آمران آن هستیم.

مزدوران عوامل استکباری و جیره خواران و سازشکاران داخلی بدانند ملت بزرگ ایران اسلامی انتقام سخت از آنان خواهد گرفت؛ ترور ناجوانمردانه فرزندان این انقلاب، نه تنها خللی در حرکت عظیم این ملت ایجاد نمی‌کند بلکه حرکت شتابنده این ملت را به سمت قله‌های تمدنی سرعت بخشیده و روحیه مقاومت و شهادت طلبی را زنده می‌کند.

 بدیهی است سیاست‌ورزان و مجریان داخلی و در رأس آن دولت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید بعد از کنش‌ها و واکنش‌های فراوانی که تاکنون در فضای بین‌المللی مشاهده شده است، باید حرکت مبتنی بر الفبای غیرت را سرلوحه گفتار و رفتار داخلی و خارجی ساخته و دشمن زبون را آن چنان که ایرانی مسلمان و انقلابی و با شرف باید بشناسد، بشناسند و عمل متناسب با عزت، حکمت و مصلحت و در شأن نظام انقلابی داشته باشند.

 از مجلس محترم شورای اسلامی خواستاریم تا با هرگونه طرح مبنی بر تعلیق سازی هسته‌ای و موشکی مخالفت نمایند و با قدرت در مسیر ارتقاء توان دفاعی و علمی کشور قدم بردارند، باشد که باعث ناامیدی دشمنان خارجی و مزدوران داخلی شود

 مسؤولین محترم در سطح بین‌الملل با جسارت کامل و آگاهی وافر نسبت به عاملین این واقعه دلخراش با قدرت احقاق حق نمایند.

ما جوانان فعال در عرصه فرهنگی و اجتماعی شهرستان بوشهر (کانون ستاره‌های خاکی)، ضمن محکوم کردن این اقدام مذبوحانه آمریکایی، صهیونیستی، هرگونه مذاکره و سازش با عوامل استکبار را خیانت به ملت و آرمان شهدا دانسته و از نهادهای امنیتی و نظامی می‌خواهیم هر چه سریع‌تر ضمن دستگیری عوامل مزدور این جنایت، آن‌ها را به سزای اعمالشان برسانند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما