کدخبر : 185150
سه شنبه 4 آذر 1399 - 14:28
فاقددیدگاه
پرینت

میلاد امام حسن عسکری(ع)؛ چراغی گرمابخش در یخبندان کرونا

هشتم ربیع الثانی، روز میلاد ابومهدی(ع) و نقطه عطفی گرمابخش در روزهای سرمازده کرونایی است.

میلاد امام حسن عسکری(ع)؛ چراغی گرمابخش در یخبندان کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مدینه بار دیگر، در اندامی قدسی ظاهر شده است؛ ایستاده بر درگاه صبح روز هشتم ربیع الثانی، تا آمدن چکامه‌ای که سرچشمه مهربانی مهر و منبع روشنایی آبان و فزاینده زیبایی آذر است را به نظاره بنشینند.

یازدهمین ستاره منظومه عشق، تو آمدی و کوچه‌های مدینه را باران شکوفه پوشاند؛ آمدی و آیینه‌ها به پابوسی‌ات آب‌های جهان را به انعکاس برخاستند، آمدی و رودخانه‌های صداقت، از رد قدم‌هایت جاری شدند، آسمان، چرخی زد و آبی چشمانت را خیره ماند.

ایستادی تا امانت خداوند را به دست آخرین حجتش بسپاری. به پاسداری کرامت انسان، کوران ستم را تاب آوردی که سوره عشق از آنجا تا اکنون و درخشش دوباره چراغ‌دان عشق، این چنین تلاوت می‌شود.

ایستادی تا امانت خداوند را به دست آخرین حجتش بسپاری. به پاسداری کرامت انسان، کوران ستم را تاب آوردی که سوره عشق از آنجا تا الان ما و درخشش دوباره چراغ‌دان عشق، این چنین تلاوت می‌شود

در روزهای پر از خفقان و در اوج جاهلیت ثانی دوران عباسی، در هشتم ربیع الثانی سال۲۳۲هجری، در شهر مدینه و در خانه امام هادی(ع)، از بانویی که حدیث یا سوسن یا سلیل نام داشت فرزندی متولد شد که طبق پیشگویی حضرت رسول اکرم(ص) حسن نام گرفت.

این فرزند نیکو، کنیه اش ابومحمد و مانند پدر و پدر بزرگش(علیهم السلام) ملقب به ابن الرضا(ع) بود، صامت، هادی، رفیق، زکی و نقی از دیگر القاب ایشان است.

مشهورترین لقب ایشان، عسکری است که به اقامت اجباری‌اش در سامرا اشاره دارد.

میلاد امام حسن عسکری(ع)؛ چراغی گرمابخش در یخبندان کرونا

امام حسن عسکری(ع)، در سن دو سالگی و با فشار دولت وقت، به همراه پدر بزرگوارش امام هادی(ع)، عازم سامرا شد و در آن دیار رشد یافت و در دوران امامت، جان شیرین را نیز مانند اجداد پاکش، با طعم سم و چاشنی ظلم و نیرنگ عباسیان به جان آفرین تسلیم نمود و در اوج جوانی ردای شهادت که ارثیه اجدادی‌اش بود را به سر کشید.

هدایت‌گری و تثبیت و تحکیم ریشه‌های دین مبین اسلام و ترویج فرهنگ هم‌گرایی و زندگی عالمانه، در دوران امامت ایشان رشد یافت و میراث امامت از ایشان به آخرین نور هدایت منتقل شد.

هدایت‌گری و تثبیت ریشه‌های دین مبین اسلام و ترویج فرهنگ هم‌گرایی و زندگی عالمانه، در دوران امامت امام حسن عسکری(ع) رشد یافت و میراث امامت از ایشان به آخرین نور هدایت منتقل شد

روز میلاد امام یازدهم(ع)، در این ایام که سایه رنج حاصل از بیماری کرونا، رورهایمان را غرق یخبندان دوری کرده و گوش‌هایمان از شنیدن خبرهای ناگوار گلایه‌مند هستند؛ نقطه عطفی است، برای شکوفا شدن جوانه‌های شادی و امید و همراه و همقدم شدن با صاحب این شعف، امید بشریت، امام عصر(عج).

 پس همه با امید رویش دوباره سلامتی، خانه دل را مهیای برگزاری محفل این میلاد می‌کنیم و جشن تولد یازدهمین اختر را با شکوه‌تر از پیش در خانه‌های پر از مهرمان، با مشارکت پرشور اهالی منزل برگزار می‌کنیم.

امید که چشمان اهل جهان هر چه زودتر به دیدار یادگار امام حسن عسکری(ع)، مهدی فاطمه(عج) روشن شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما