کدخبر : 185141
سه شنبه 4 آذر 1399 - 14:23
فاقددیدگاه
پرینت

بهره ناچیز بوشهر از مزیت شیلات/ بلاتکلیفی چند ساله بندر صیادی هلیله

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استان بوشهر با وجود برخورداری از طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس بهره کمی از مزیت شیلات برده است.

بهره ناچیز بوشهر از مزیت شیلات/ بلاتکلیفی چند ساله بندر صیادی هلیله

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالکریم جمیری صبح امروز در نشست با معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: استان بوشهر با وجود برخورداری از طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس بهره کمی از مزیت شیلات برده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت سازمان شیلات از صیادان و پرورش دهندگان آبزیان تاکید کرد و اظهار داشت: استان بوشهر به عنوان قطب تولید و صادرات آبزیان در کشور محسوب می‌شود و بخش عمده‌ای از مردم استان با صیادی و پرورش میگو ارتزاق می‌کنند.

وی با اشاره به بازدید خود و مدیرکل شیلات استان بوشهر از برخی بنادر و اسکله‌های صیادی استان گفت: متاسفانه اسکله‌های صیادی استان علیرغم پیگیری‌های مکرر و داشتن مصوبات لازم دارای مشکلات عدیده و فراوانی هستند که تاکنون لاینحل مانده است.

جمیری تامین اعتبار لازم برای تکمیل اسکله صیادی جفره را یکی از دغدغه‌های اصلی صیادان بوشهری ذکر کرد و افزود: علیرغم قرار گرفتن بندر صیادی هلیله در ردیف پروژه‌های ملی در دهه ۷۰ این پروژه بعد از سال‌ها همچنان بلاتکلیف مانده و مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزایش هزینه‌های پرورش و صادرات آبزیان از معضلات عمده پیش روی فعالان این صنعت دانست و اذعان کرد: بخش عمده‌ای از تولیدات پرورش دهندگان میگو و آبزیان به کشورهای منطقه صادر می‌شود و افزایش هزینه‌های تولید و حمل و نقل منجر به کاهش درآمد و عدم اقبال مشتریان خارجی این صنعت شده است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات و وزارت جهاد کشاورزی برای رفع پاره‌ای از مشکلات فعالان این صنعت در استان بوشهر تسهیلات کم بهره در اختیار آنها قرار دهد.

تامین نیروی انسانی مورد نیاز در شیلات استان، احداث اسکله صیادی بندرگناوه با توجه به فرسودگی اسکله چوبی، تأمین اعتبار لازم جهت تجهیز سیستم پیشرفته اطفای حریق در سواحل شمالی استان و رفع مشکلات بیمه‌ای صیادان از دیگر مواردی بود که نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در این نشست به آنها اشاره کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران نیز در این نشست با اذعان به وجود معضلات و کمبودها در این عرصه، متعهد شد برای رفع آنها پیگیری و اقدام لازم صورت بگیرد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما