کدخبر : 185075
شنبه 1 آذر 1399 - 14:10
فاقددیدگاه
پرینت

فارس من| خودروسازان به جای تحویل خودرو، آن را در بازار می فروشند

یکی از خریداران محصولات سیف خودرو گفت: خودروهای ثبت نامی در شرایطی با تأخیر در تحویل به مشتریان روبرو است که همین محصولات در بازار آزاد عرضه می شوند.

امید بشردوست در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار کرد: سال ۹۷ برای خرید خودروی بیسو مدل T3 و T5 ثبت‌نام صورت گرفت که من هم برای خرید محصول  T5 مبلغ ۱۲۵ میلیون تومان پیش پرداخت کردم و قرار بود این خودرو ۶ ماهه به مشتریان تحویل داده شود.

وی ادامه داد: ‌بر این اساس منتظر بودیم تا اوایل شهریور ۹۸ خودرو را تحویل بگیریم اما این اتفاق نیفتاد و شرکت به جای آن، یک خودروی جایگزین معرفی کردند.

وی افزود: ‌به این ترتیب زمستان ۹۸ خودروی SWM به عنوان محصول جایگزین بیسو به ما معرفی شد و قرار بود این خودرو طی ۳ تا ۶ ماه تحویل داده شود هر چند اعلام کردند که قیمت جدید برای آن لحاظ می‌شود.

بشردوست تصریح کرد: خودروی قبلی را باید با قیمت حدود ۲۶۰ میلیون تومان تحویل می گرفتیم که این اتفاق نیفتاد و خودروی جایگزین حدود ۵۵۰ میلیون تومان قیمت داشت.

وی با بیان اینکه با این وجود باز هم برای تحویل خودروی جایگزین تکمیل وجه انجام دادیم، گفت:‌ به ما اعلام کردند که این خودرو را پس از ۶۰ روز کاری تحویل می‌دهند که با این حساب، موعد تحویل  اواخر شهریور ماه می‌شد. این در حالی است که هنوز خودرو را به مشتریان تحویل نداده‌اند و در چنین شرایطی شاهد فروش این محصول با قیمت آزاد در نمایشگاه‌های خودرو هستیم.

وی ادامه داد: شرکت اعلام کرده که خودرو را تا آخر سال تحویل می‌دهد اما این سؤال باقی است که چطور با وجود عدم تحویل خودرو به مشتریان، عرضه این محصول در بازار آزاد صورت می‌گیرد؟

وی افزود :‌همچنین قرار است خودرو را آخر سال با مدل ۹۹ تحویل دهند که به ضرر مشتریان است.

به گزارش فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «چرا خودروهای ثبت نامی در موعد مقرر تحویل نمی‌شوند؟» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما