کدخبر : 185059
شنبه 1 آذر 1399 - 13:56
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای ۳ طرح برای سلامتی جامعه/برطرف شدن کمبود روغن در شیراز

شیراز- فرماندار شیراز با اشاره به اجرای طرح هوشمند مدیریت کرونا خبر از اجرای دو طرح دیگر در راستای افزایش سلامت اجتماعی جامعه دارد.
اجرای ۳ طرح برای سلامتی جامعه/برطرف شدن کمبود روغن در شیراز

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا امیری ظهر شنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران بیان کرد: طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی قرار است با رویکرد شهر محور فعالیت کند و این طرح دارای اهدافی است که از جمله این اهداف می‌توان به کاهش ترددها و کاهش تجمعات اجتماعی اشاره کرد.

وی افزود: طرح هوشمند محدودیت‌ها به طور کلی شامل محدودیت در فعالیت واحدهای صنفی، کاهش ترددهای درون شهری و برون شهری است در این طرح بنگاه‌های اقتصادی به چهار رشته کلی تقسیم بندی شده و بر اساس نوع واحد اقتصادی محدودیت‌هایی برای فعالیت آنان در نظر گرفته شده است.

امیری در خصوص تردد نیز تصریح کرد: تردد در مناطق شهری و برون شهری نیز شامل محدودیت‌هایی است که از جمله این محدودیت‌ها می‌توان به عدم امکان ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان شیراز در تمامی ساعات شبانه روز اشاره کرد البته با توجه به اینکه شیراز در وضعیت قرمز است لذا شاهد اجرای طرح منع تردد در ساعت ٢١ الی ۴ بامداد خواهیم بود لازم به ذکر است اگر فردی در این ساعت از شبانه روز اقدام به تردد کرده و جز مشاغل گروه یک نباشد مشمول جریمه ٢٠٠ هزار تومانی خواهد شد.

او ادامه داد: در طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها اساس نظارت‌ها بر اساس پایش تصویری و دوربین‌های کنترلی سطح شهر است از این رو اگر افرادی دارای پلاک غیربومی باشند نیز مشمول جریمه خواهند شد.

فرماندار شیراز تصریح کرد: بنا به مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در مناطقی که دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری هستند تنها ۳۰ درصد از کارکنان دولت باید در محل کارشان حضور داشته باشند این در حالی است که دستگاه‌هایی که جزو ستاد مدیریت بحران هستند بایستی ۵۰ درصد کارکنان آنها در محل کار حاضر شوند.

امیری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر ایجاد ازدحام پس از پایان طرح در دستگاه‌های خدمت رسان به علت اعمال جرایم قانونی تصریح کرد: طرح هوشمند مدیریت محدودیت‌های کرونا تنها طی مدت زمان دو هفته اجرا نخواهد شد و بستگی به وضعیت شهرستانها ممکن است این طرح ادامه دار باشد از این رو در راستای جلوگیری از ایجاد ازحام در دستگاه‌های خدماتی ممکن است تدابیری اندیشیده شده تا مهلت پرداخت جرایم افزایش یابد.

وی در خصوص سایر طرح‌های که در راستای افزایش سلامتی اجتماعی در کلان شهر شیراز اجرایی شده‌اند نیز گفت: با توجه به اینکه یکی از مطالبات مردمی ساماندهی معتادین متجاهر است از این رو طرح ساماندهی معتادین متجاهر به مدت یک ماه در کلان شهر شیراز با همکاری سایر دستگاه‌های خدماتی اجرایی خواهد شد.

فرماندار شیراز ادامه داد: در راستای کاهش ضریب احتمال شیوع کرونا در میان معتادین نیز کمپ‌های متعددی برای این افراد در نظر گرفته شده تا همه گیری کرونا در کمپ‌های ساماندهی معتادین رخ ندهد.

امیری همچنین از اجرای طرح ساماندهی کودکان کار نیز خبرداد و افزود: در این طرح کودکان کار به بیش از ۵٠ مرکز نگهداری تحویل داده خواهند شد و با انجام تست‌های کرونا از این افراد نیز زمینه لازم برای دریافت خدمات درمانی برای کودکان کاری که دارای کرونا باشند فراهم می‌شود.

برطرف شدن کمبود روغن در شیراز

فرماندار شیراز در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته قرار است علاوه بر سهمیه دولتی اختصاص یافته به کلان شهر شیراز بیش از یک هزار تن روغن به این شهر تخصیص یابد.

محمدرضا امیری تاکید کرد: با توجه به همکاری صورت گرفته میان بخش خصوصی و فرمانداری شیراز مقرر شده تا علاوه بر سهمیه دولتی، بیش از یک هزار تن روغن نیز از این بخش به استان فارس اختصاص یابد و روزانه بالغ بر ۴٠ تن در سطح شیراز توزیع گردد.

وی ابراز امیدواری کرد: اگر روزانه بیش از ۴٠ تن روغن در سطح کلانشهر شیراز توزیع گردد نیاز موجود در جامعه برطرف خواهد شد و افراد به راحتی امکان خرید روغن به قیمت مصوب دولتی در فروشگاه‌های عرضه کننده را خواهند داشت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما