کدخبر : 185055
شنبه 1 آذر 1399 - 13:50
فاقددیدگاه
پرینت

اختصاص ۴۸ میلیارد تومان برای ساحل سازی خرمشهر

خرمشهر- نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص اعتباری معادل ۴۸ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه ساحل سازی خرمشهر خبر داد.
اختصاص ۴۸ میلیارد تومان برای ساحل سازی خرمشهر

به گزارش خبرنگار مهر، سید لفته احمد نژاد صبح امروز در نشت خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: در پی پیگیری‌های انجام شده اعتبارات خوبی برای شهرداری خرمشهر اخذ شده است؛ از جمله این اعتبارات توافق برای اختصاص ۴۸ میلیارد تومان برای پروژه ساحل سازی خرمشهر است که ردیف اعتباری آن حذف شده بود.

وی افزود: از دیگر موارد می‌توان به دریافت سهم آلایندگی اشاره کرد که از ۹۰ میلیارد تومان سهم آلایندگی اختصاص یافته به استان خوزستان، هفت تا هشت میلیارد تومان سهم خرمشهر است.

نماینده مردم خرمشهر از اختصاص اعتبار به حوزه درمان خرمشهر نیز اشاره کرد و گفت: برای توسعه و تجهیز بیمارستان ولی‌عصر نیز ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شد و برای بیمارستان قلب خرمشهر نیز ۶۰ میلیارد تومان از اعتبارات برنامه و بودجه تخصیص یافت که قرار است در سه مرحله پرداخت شود.

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به علوم پزشکی

وی ادامه داد: در مرحله نخست ۲۰ میلیارد تومان به حساب دانشکده علوم پزشکی خرمشهر واریز شد و «نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز قول داده است تا پایان دولت در صوت نیاز اعتبارات بیشتری را برای تکمیل این پروژه اختصاص دهد.

احمد نژاد همچنین از وعده تخصیص اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومانی برای حوزه آب و فاضلاب خبر داد و اظهار کرد: در جلسه با آبفا و وزارت نیرو مقرر شد که ۱۶۰ میلیارد تومان به بحث فاضلاب اختصاص یابد که این اعتبارات شامل ماده ۵۶ است که بر اساس آن اگر دولت در سال جاری اعتبار نداشته باشد، می‌تواند از اعتبارات سال آینده تأمین کند؛ همچنین ۲۰ میلیارد تومان نیز برای توسعه شبکه آب معین شده است.

نماینده مردم خرمشهر از اخذ مجوز برای افزودن ۱۰ هزار هکتار به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در خرمشهر خبر داد و گفت: با پیگیری مسائل کشاورزی و در پی سفر رئیس کمیسیون کشاورزی مجوز افزایش ۱۰ هزار هکتار دیگر در قالب طرح مقام معظم رهبری، تسطیح، زهکشی و آماده کشت شود.

وی افزود: در سفر اخیر رئیس کمیسیون کشاورزی به خرمشهر نیز نارضایتی از کیفیت اجرای پروژه آماده‌سازی زمین‌های زراعی در قالب طرح رهبری اعلام کردم.

احمد نژاد از بازگشت امتیاز پلاک‌های اروندی به خرمشهر، مذاکره برای لایروبی اروند رود، اخذ مجوز ورود کالاهای ملوانی به خرمشهر به عنوان دیگر اقدامات انجام شده یاد کرد..

وی در سخنانش همچنین ادعای گرفته شدن امتیاز دانشگاه فرهنگیان از خرمشهر را بی‌اساس خواند و گفت: در جلسه آموزش و پرورش که با حضور وزیر برگزار شد، مجوز راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در خرمشهر گرفته شده است و این دانشگاه در خرمشهر تأسیس خواهد شد و برای جانمایی آن نیز چندین گزینه بازدید شده است که هنوز تصمیم قطعی برای محل آن گرفته نشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما