کدخبر : 185026
پنجشنبه 29 آبان 1399 - 14:58
فاقددیدگاه
پرینت

تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی و رسوبی

بندرعباس - رئیس پلیس راهور هرمزگان با اشاره به تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی و رسوبی، گفت: موتورسیکلت های توقیفی از سال ۹۸به قبل از تاریخ ۱۸آبانماه سال ترخیص می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مجید صالح پور ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: در راستای دستور العمل های سازمانی وتأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نسبت به ترخیص موتور سیکلت های رسوبی اقدامات لازم و تسهیلات ویژه ای صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه موتور سیکلت های رسوبی موتور سیکلت هایی هستند که از سال ۱۳۹۸ به قبل توقیف شده اند، بیان داشت: زمان اجرای طرح از ۱۸ آبان ماه به مدت دو ماه است.

سرهنگ صالح پور بیان داشت: نحوه ترخیص موتور سیکلت های رسوبی به این شکل می باشد که اول درخواست ثبت ترخیص موتور سیکلت از طریق مراجعه مستقیم به پلیس ۱۰+و یا با نصب برنامه همراه پلیس من در تلفن همراه ودر صورت لزوم مراجعه به یگان توقیف کننده و یا اجرائیات پلیس راهور انجام می شود.

این مسئول انتظامی با تأکید بر اینکه حضور مالک یا نماینده قانونی با داشتن کارت ملی یا ارائه وکالت نامه محضری معتبر توسط نماینده قانونی اشخاص حقیقی وارائه معرفی نامه توسط نماینده قانونی اشخاص حقوقی الزامی است، گفت: استعلامات سامانه بیمه نامه، شماره گزاری برای صدور گواهی نامه و اجرائیات توسط کاربر در دفاتر پلیس ۱۰+ انجام می شود.

وی با بیان اینکه ثبت شماره همراه حتماً می بایست به اسم شخص متقاضی ترخیص باشد، اذعان داشت: شماره متقاضی پل ارتباطی پلیس با فردی که می خواهد موتور را ترخیص کند می باشد و پیامک ها به شماره ارسال می شود.

رئیس پلیس راهور هرمزگان تصریح کرد: متقاضیان قبض رسید توقفگاه را باید موقع ترخیص به همراه داشته و در صورت فقدان بیمه نامه شخص ثالث یا گواهینامه مجاز رانندگی و یا داشتن پلاک غیر مجاز نیز با اخذ تعهد که فرم آن در پلیس ۱۰+ موجود است، متقاضیان پس از پر کردن فرم واخذ تعهد نامه در دفترخانه اسناد رسمی به پلیس ۱۰+ فرم مذکور را برگردانده ونسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت هزینه های قانونی شامل هزینه جرائم رانندگی، هزینه انتقال وپارکینگ می باشد، ادامه داد: اگر افراد به هرشکلی رجوع کرده و بیمه و گواهی نامه نداشته باشند و یا فرد پلاک غیر مجاز دارد برای این افراد تسهیلاتی دیده شده که نیاز به این مدارک نیست و فقط با پرکردن فرم تعهد در پلیس ۱۰+ می توانند به ترخیص موتور سیکلت اقدام کنند اما اسناد را باید به همراه داشته باشند که شامل کارت سبز، سند وسیله نقلیه وسند کارخانه است.

سرهنگ صالح پور با بیان اینکه این طرح شامل موتور سیکلت های قاچاق یا ۲۵۰ سی سی به بالا نمی باشد، بیان داشت: استفاده از کارت بانکی به نام خود متقاضی مد نظر می باشد، همچنین ترخیص موتور سیکلت ها براساس سن فرسودگی نخواهد بود و به هر موتورسیکلتی که ساخت آن مربوط به چند سال قبل باشد این اجازه داده شده است که با بازدید توسط کارشناسان واحراز سلامت وسیله نقلیه ترخیص شوند.

این مسئول انظامی اظهار داشت: در حوزه خلافی طرح تقسیط برای موتور سیکلت هایی که بالای ۵۰۰ هزار تومان خلافی داشته و دارای پلاک ملی هستند لحاظ گردیده و متقاضیان می توانند نسبت به تقسیط خلافی اقدام کنند.

وی با اشاره به دیگر فواید این طرح، خاطرنشان کرد: خلافی ها به اصل خودش برگشته و شامل جریمه دو برابری نمی شوند، همچنین هزینه پارکینگ ها نیز بسیار تخفیف پیدا کرده است و در این خصوص مصوبه هیئت محترم وزیران مربوط به سال ۱۳۹۴ اعمال می گردد که مبلغ بسیارجزئی است.

رئیس پلیس راهور استان هرمزگان در پایان با تأکید بر اینکه در زمان ترخیص مالک یا متصرف الزامی به تصویه حساب شهرداری نمی باشد، اذعان داشت: موتورسیکلت های فاقد پلاک یا پلاک غیرمجاز با ارائه اسناد مالکیت و ثبت شماره موتور و بدنه با اخذ تعهد مبنی بر عدم استفاده از وسیله نقلیه تا دریافت و نصب پلاک مجاز قابل ترخیص هستند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما