- جنوب پرس:: رسانه خبری تحلیلی جنوب کشور - http://www.jpnews.ir -

تماشاخانه «سینما هنر» شیراز برای همیشه تعطیل شد

به گزارش خبرنگار مهر [1]، مجموعه فرهنگی هنری «سینما هنر» و نگارخانه «افرا» که سال ۱۳۹۵ مجموعه کیان شامل نگارخانه و اولین سالن تئاتر بخش خصوصی شیراز در جوار حافظیه برپا شده بود، به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.

داوود صیادی، مدیرمسئول این مجموعه در گفت و گو با خبرنگار مهر [1]، عنوان کرد: بیش از یکسال در حوزه هنرهای تجسمی و تئاتر فعال بودیم که بعد از آن کاربری سینما نیز به این مجموعه افزوده شد.

وی، افزود: سینما از نیمه‌های سال ۱۳۹۷ آماده سازی شد و در نوروز ۱۳۹۸ افتتاح شد؛ با تلاش هنرمندان شیراز کار مجموعه ادامه پیدا کرد تا هفته اول اسفندماه گذشته که با بیماری کرونا [2] مواجه شدیم و طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا [2] از اولین صنوفی بودیم که تعطیل شدیم.

صیادی در ادامه گفت: مشخص نبودن تاریخ بازگشایی سالن‌های تئاتر و سینما و فضاهای فرهنگی و هنری بلاتکلیفی برای ما به وجود آورد که متأسفانه در اکران نوروز امسال که درآمد خوبی برای سینماها دارد و جبران کننده ماه‌های کم فروش است، از دست دادیم.

وی با بیان اینکه پس از گذشت ۹ ماه از تعطیلی سینماها، این مجموعه یارای تاب آوردن هزینه‌ها را ندارد، گفت: در این میان بی توجهی مسئولان و مدیران کلان کشور در موضوع هنر برای هزارمین بار ثابت کرد که اولویتی برای این بخش وجود ندارد و نشد که از ما حمایت عملی کنند.

صیادی، افزود: هیچ اقدام عملی از سوی دولت انجام نشد و فقط محدود به معرفی تسهیلاتی شد که با کمال خجالت و تأسف بانک‌ها برای روزهای مشکلات مردم کیسه ۱۳ درصد سود دوخته بودند که برای ما مقدور نبود زیرا زمانی می‌توانیم وام را برای حمایت تلقی کنیم که با یک سود پایین و مجموعه در حال فعالیت باشد.

مدیرمسئول سینما هنر شیراز، عنوان کرد: در طول این مدت انتظار داشتیم مسئولان استانی فرهنگ و هنر به ما دلگرمی بدهند که متأسفانه این قضیه هم اتفاق نیفتاد.

وی افزود: در نهایت این روند منتج به تعطیل شدن مجموعه فرهنگی هنری سینما هنر در میان بهت و افسوس علاقه مندان شد.

به گزارش خبرنگار مهر [1]، سینما هنر شیراز با تکنولوژی تصویر full HD لیزر Panasonic و صدای دیجیتال هوشمند Sony dolby9+1 با هدف ارائه بهترین خدمات به مخاطبان با ظرفیت ۱۰۰ نفر تجهیز شد و در سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسید.