کدخبر : 184874
سه شنبه 20 آبان 1399 - 15:10
فاقددیدگاه
پرینت

رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب صوتی برای نابینایان در استان فارس

شیراز- سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس از رونمایی ۵۰ عنوان کتاب صوتی خبر داد.
رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب صوتی برای نابینایان در استان فارس

به گزارش خبرنگار مهر، سعیدرضا کامرانی ظهر سه شنبه در نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته کتاب به میزبانی استان فارس، گفت: رونمایی از کتاب‌های صوتی ویژه نابینایان و برگزاری نشست مجازی قصه‌گویی و کتاب‌خوانی با حضور یکی از استادان برجسته و دعوت از اعضای نوجوان کتاب‌خوان استان‌های منطقه ۳ کشور در برنامه‌های مجازی، از جمله برنامه‌های کانون فارس در هفته کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی از راه‌اندازی تور مجازی بازدید از کتابخانه‌های فعال کانون در سطح استان، خبر داد و اجرای مجازی سرود همگانی با مشارکت همه مراکز فرهنگی هنری کانون با موضوع کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی مجازی ویژه اعضای کودک و نوجوان، تهیه پوستر و انتشار آن در فضای مجازی با هدف اعلام برنامه‌های هفته کتاب و ارائه فعالیت‌های کتاب محور در گروه‌های مجازی مراکز استان از دیگر برنامه‌هایی است که سرپرست اداره کل کانون فارس به آن اشاره کرد. کامرانی همچنین به تولید محتوا در فضای مجازی توسط مربیان کانون هم اشاره کرد و گفت: همه فعالیت‌های این هفته، به صورت مجازی و با حضور اعضای کودک و نوجوان و مربیان متخصص به انجام می‌رسد.

کامرانی با بیان اینکه شیراز هم شهر دوستدار کودک است و هم پایتخت کتاب ایران، عنوان کرد: کانون در راستای برنامه‌های هفته کتاب برنامه متنوعی دنبال می‌کند از جمله رونمایی از ۵۰ عنوان کتاب برای ناشنوایان که در استودیو کانون صدابرداری شده است.

وی افزود: مسابقه کتابخوانی در ۴۲ مرکز ثابت و ۶ مرکز سیار، ارائه فعالیت‌های کتاب محور در گروه‌های مجازی و تولید ۲۸ انیمیشن با موضوع کتاب و تولید ۲ کتاب از آثار مربیان کانون از جمله برنامه‌های کانون به مناسبت هفته کتاب در استان فارس است.

سرپرست کانون پرورش فکری فارس در پایان پیشنهاد تأسیس موزه تخصصی کودک و نوجوان در شیراز به عنوان شهر دوستدار کودک داد و گفت: ایجاد تندیس و المان کتاب در تمامی شهرهای استان ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و هشتمین هفته کتاب و کتاب‌خوانی ۲۴ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.
منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما