کدخبر : 184866
سه شنبه 20 آبان 1399 - 15:06
فاقددیدگاه
پرینت

۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود

بوشهر - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به روند برداشت گوجه فرنگی از مزارع استان، گفت: حدود ۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود.
۶۰۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر برداشت می‌شود

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل یکی از مهمترین محصولات حوزه کشاورزی استان بوشهر است که بخش مهمی از نیازهای کشور را تأمین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر به عنوان قطب تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: کشت پاییزه گوجه‌فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر در دشتستان و جم انجام شده و طی ماه‌های آبان و آذر برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان‌های دشتستان و جم زیر کشت پاییزه گوجه‌فرنگی خارج از فصل رفته است.

برداشت ۵۲ تن از هر هکتار

وی از کشت زمستانی گوجه‌فرنگی خارج از فصل در ۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و اضافه کرد: کشت زمستانه در دشتستان، دشتی، دیر، کنگان و عسلویه انجام می‌شود.

منوچهری ادامه داد: کشت گوجه‌فرنگی خارج از فصل در سطح ۱۱ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی استان بوشهر انجام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود در هر هکتار ۵۲ تن برداشت شود.

وی با پیش‌بینی برداشت حدود ۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر خاطرنشان کرد: با برداشت گوجه‌فرنگی انتظار می‌رود قیمت این محصول در بازار کاهش یابد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما