کدخبر : 184788
یکشنبه 18 آبان 1399 - 14:55
فاقددیدگاه
پرینت

ستارگان دشتستان و انبوه مشکلات/ حضور در لیگ برتر با دست خالی

بوشهر - تیم هندبال ستارگان دشتستان امسال نماینده استان بوشهر در رقابت‌های لیگ برتر است ولی با مشکلات مالی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند.
ستارگان دشتستان و انبوه مشکلات/ حضور در لیگ برتر با دست خالی

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها، ایمان خوشقدم*: حضور در لیگ برتر از آرزوهای هر تیم و مجموعه ورزشی محسوب می‌شود که با رسیدن به لیگ برتر و قرار گرفتن در جمع تیم‌ها باید برای حضور در صدر جدول تلاش شود.

قصه لیگ برتر در استان بوشهر امسال رنگ و بوی غریبی دارد؛ سال گذشته تیم‌های شاهین بوشهر و پارس جنوبی جم به لیگ‌های پایین‌تر سقوط کردند و شاید اگر مسئولین در سال قبل آستین‌هایشان را بالا می‌زدند و بیشتر به فکر دو تیم شاهین و پارس جنوبی جم بودند الان حسرت غیبتشان در لیگ برتر امسال را شاهد نبودیم.

امسال حکایت سال قبل برای تیم هندبال ستارگان دشتستان در حال تکرار شدن است و این تیم در آغازین روزهای لیگ برتر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند.

هر مشکلی در تیم روی روحیه و بازی هر یک از بازیکنان تأثیر خواهد داشت. تیم ستارگان دشتستان امسال باوجود مشکلات کرونایی در همان گام اول درجا زد و اعلام کرد به دلیل نبود هزینه ورود به لیگ برتر، امکان حضور در لیگ نیست.

کادر تیم همگی در تلاش بودند که کوچک‌ترین دغدغه یک تیم که حضور در لیگ است را برطرف کنند و بالاخره خبرهایی رسید که هزینه ورود به لیگ برتر تأمین شد.

مشکلات مالی ستارگان

رضا عباسی سرمربی تیم ستارگان دشتستان گفت: اگر وضعیت مالی تیم مشخص می‌شد، می‌توانستیم تمرینات منظم و منسجمی در پیش فصل داشته باشیم و در کنار آن یارگیری مناسبی انجام دهیم چون سیاست کادر تیم این است که اولویت با بازیکنان بومی باشد و برای رفع نواقص از بازیکنان غیربومی استفاده شود.

مشکلات تیم در این ایام فقط مالی نبود. بازیکنان کرونایی در قرنطینه بودند و تیم به خاطر رعایت پروتکل بهداشتی به‌صورت تیمی امکان تمرین نداشتند تا جایی که ایمان احسانی مقدم کاپیتان تیم باشگاه ستارگان دشتستان اظهار کرد: در این ایام تمرینات به‌صورت سه و چهار نفره انجام گرفت و در حال حاضر شرایط خوب و آرامی نداریم.

بعد از طی کردن این مشکل بازیکنان کرونایی باعث شدند که تیم نتواند در مرحله اول مسابقات با سه تیم گچساران، بهبهان و کازرون روبرو شود و تقریباً امیدها از بین رفت از طرفی حفظ سهمیه حضور در لیگ هم به خطر افتاد.

کادر تیم از تلاش‌ها دست نکشید و در دو مرحله توانست با پیگیری‌ها رضایت وزارت بهداشت و فدراسیون را جلب کند و در برنامه بازی‌ها شرکت کند چیزی که آرزوی تیم و هواداران بود.

تلاش برای حضوری شایسته در لیگ

اما دو مسئله این وسط پنهان ماند و هیچ‌کسی پیش از سفرشان به تهران برای رویارویی با دو تیم ذوب‌آهن و ناجای قم حرفی به زبان نیاورد. مسئله اول اینکه تمام کادر تیم از مربی تا مدیرعامل اولویت اصلی‌شان حفظ سهمیه لیگ برتر و حضوری شایسته در لیگ است.

دومین مسئله قدرت تیم ستارگان است که با توجه به حضور سال قبل در لیگ برتر امسال به مرحله پختگی رسیده و با حضور بازیکنان قدرتمند قبلی و جوانانی که به مرحله پختگی رسیده‌اند امسال می‌توان بازی‌های درخشانی را شاهد بود.

اما رئیس کمیته مسابقات هندبال کشور در آخرین جلسه خود اعلام کرد که تیم ستارگان می‌تواند با تیم‌های گچساران، بهبهان و کازرون که این مدت نتوانست بازی کند مسابقه بدهد و زمان آن‌ها بعداً مشخص خواهد شد.

این خبر خوشی برای تیم ستارگان و هواداران بود و اینجاست که تیم ستارگان می‌تواند به ماندگاری در لیگ برتر چشمک بزند. رضا عباسی سرمربی تیم در خصوص قدرت این تیم می‌گوید اگر مشکلات تیم برطرف شود ما شایسته حضور در آسیا هستیم.

هم‌اکنون تیم ستارگان در تهران به سر می‌برد و برای رویارویی با دو تیم ذوب‌آهن و ناجای قم در حال کسب آمادگی است و منتظر بازی‌های درخشان تیم ستارگان خواهیم بود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما