کدخبر : 184768
یکشنبه 18 آبان 1399 - 14:44
فاقددیدگاه
پرینت

حذف واسطه‌گری با خرید تضمینی محصولات کشاورزی محقق می‌شود

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی از خرید تضمینی محصولات کشاورزی زراعی، باغی و دامی در جهت حذف واسطه‌گری خبر داد.

حذف واسطه‌گری با خرید تضمینی محصولات کشاورزی محقق می‌شود

محمد جواد عسکری در گفتگو با فارس از مختل شدن برخی از امور توسط دولت خبر داد و ضمن اشاره به عدم اختصاص ارز دولتی به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی به‌صورت تعمدی توسط دولت، اظهار داشت: متاسفانه دولت تعمداً ارز دولتی به این تولیدکنندگان اختصاص نمی‌دهد تا با توجه به پایان دولت فعلی فضای عدم رضایتمندی را در جامعه ایجاد کند.

نایب رئیس دوم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر بحث کارآمدی مجلس عنوان کرد: در حوزه قوانین مندرج در بحث کشاورزی اقداماتی را انجام داده‌ایم تا علاوه بر به‌روز کردن، قوانین دست و پاگیر را نیز از سر راه تولید برداریم و مسئولین را به پاسخگویی نسبت به مردم وادار کنیم.

وی با اشاره به اینکه دولت هم باید در قبال تولید کننده و هم مصرف‌کننده پاسخگو باشد گفت: وقتی بحث تولید محصول مطرح می‌شود باید فضایی فراهم شود که دولت هم پاسخگوی تولید کننده و هم پاسخگوی مصرف کننده باشد زیرا در این صورت است که کنترل بازار صورت می‌گیرد و فروش بدون واسطه با اولویت خرید تضمینی می‌تواند آرامش را به بازار برگرداند.

پیگیری جهت بازگشت و احیای برخی واحدهای تعطیل شده محصولات دامی از جمله کشتارگاه‌های مرغ نیز از دیگر مواردی بود که عسکری به آن اشاره کرد.

وی در ادامه از پیگیری برخی مباحث در حوزه انتخابیه خود خبر داد و اظهار داشت: در حوزه انتخابیه، شبانه روزی کردن مراکز درمانی همچنین اختصاص ۱۱ متخصص به بیمارستان‌های داراب و ۹ متخصص به بیمارستان‌های زرین‌دشت، همچنین فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز پزشکی برای اولین بار در این شهرستان صورت گرفته است.

عسکری ضمن اشاره به راه‌اندازی بیمارستان دوم داراب از زنده کردن اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان برای فاضلاب داراب خبر داد و در ادامه به اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های راه و شهرسازی، ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه داراب – بندرعباس، ۱۰ میلیارد تومان برای جاده فسارود-داراب اشاره کرد.

وی همچنین از اختصاص ۲۵۰۰ فقره وام مسکن روستایی برای ساخت مسکن محرومان خبرداد و افزود: ایستگاه تحقیق آباد نیز با اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان فعال می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی در بخش دیگری از این گفتگو به حاکم بودن دو نگاه در این کمیسیون اشاره و خاطرنشان کرد: اولین نگاه، خرید تضمینی محصولات کشاورزی است که در حال بررسی و رسیدن به نتایج خوبی برای اجرای آن هستیم. همچنین بحث نهاده‌های کشاورزی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت با اشاره به اینکه طبق قانون قرار نیست خرید نهاده‌ها آزاد باشد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید این نهاده‌ها را تامین کند، اما با توجه به اینکه برخی از این اختیارات در حوزه اختیازات دولت و برخی مربوط به وزارت صمت بوده نوعی پراکندگی به‌وجود آمده است که تلاش می‌کنیم صفر تا صد مسائل را به جهاد کشاورزی بسپاریم تا این پراکندگی را از بین ببریم.

وی ادامه داد: چرا که در حوزه محصولات کشاورزی زراعی، باغی و دامی در کنار جهاد کشاورزی، وزارت صمت، وزارت نیرو و بانک مرکزی دخیل بوده اند اما با اختصاص صفر تا صد کار به وزارت جهاد اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما