کدخبر : 184742
شنبه 17 آبان 1399 - 15:16
فاقددیدگاه
پرینت

دعوت به صرف کرونا در کهگیلویه و بویراحمد!/استاندار: صاحبان متخلف عروسی و ترحیم احضار شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج حسین کلانتری در نشست ستاد کرونا استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: نگرانی‌ها به درستی است تلاشهای خوبی در استان داشته‌ایم و در بحث تهیه اکسیژن در وضعیت بسیار خوب و استیبل هستیم ولی باید مشکل را خودمان برطرف کنیم همچنان که در همان اوایل شیوع ویروس موضوع ژل و الکل و ماسک را در استان خودمان برطرف کردیم و نگرانی از اکسیژن را با راه‌اندازی خط دوم واحد تولیدی درون استان برطرف می‌کنیم.

دعوت به صرف کرونا در کهگیلویه و بویراحمد!/استاندار: صاحبان متخلف عروسی و ترحیم احضار شوند

وی گفت: آماری خوبی معاون بهداشتی داد بیش از هزار بازدید و ده‌ها ارجاع به مراجع قضایی و پلمب انجام گرفته اما در رعایت فاصله گذاری در پیشخوان‌ها و پلیس به اضافه ده و سایر جاها مشکل داریم و خیلی رعایت فاصله‌گذاری نشده است و حساسیتی از سوی مراجعه کنندگان نبوده است.

این مسوول گفت: دستگاه‌های اداری ما باید به جد رعایت کرده و به کسی که پروتکل‌های بهداشت را رعایت نمی‌کند خدمات ندهند نمی‌توان با سلامت مردم بازی کنیم با کسی نباید تعارف داشته باشیم الان ۲۰ درصد افراد سلامت ۸۰ درصد دیگر را در استان به خطر انداخته‌اند.

استاندار گفت: اگر راننده مقصر است متوقف شود و بانک‌ها را کاری کنیم در حالی که مردم خدمات بگیرند و کار ضروری مردم نخوابد اما به کسانی که رعایت نمی‌کنند خدمات ارائه نشود.

وی گفت: اگر قرار بر توزیع مرغ و برنج و گوشت است به جای یک واحد تعداد ۵ واحد این کار را انجام دهند همچنان که در مورد توزیع مرغ در لنده و باشت اعتراض کردم
نانوایی ها خوب هستند اما باید بهتر توجه شود متاسفانه وقتی جایی خوب رعایت می‌شود را رها می کنیم و همین موجب مشکلات بعدی می‌شود.

کلانتری گفت: داروخانه‌ها فاصله اجتماعی را عایت نمی‌کنند و در مطب‌ها هم مشکل رعایت توسط مراجعین داریم و در پاساژها نیز وضعیت همین گونه است و جایگاه‌های سوخت استان چنین اوضاعی دارند و معتقدیم معرفی این‌ها به مراجع قضایی کار سختی نیست.

وی با بیان این که مردم گرفتار مسائل بومی شده‌اند گفت: تجمعات وحشتناک است از امام جمعه دهدشت و سایر نخبگان و البته بیش از همه از نماینده معزز ولی‌فقیه در استان به دلیل فرهنگسازی‌های مستمر قدردانی می‌کنم.

استاندار با ابراز تاسف از تجمعات وحشتناکی که آبروی استان را در معرض خطر قرار داده است افزود: نشر این تجمعات در فضای مجازی باعث شده تا قضاوت‌های خوبی در مورد استان ما نشود.

وی به تجمعی که در یکی از مناطق شهرستان کهگیلویه صورت گرفته اشاره کرد و گفت: به فرماندار و نیروی انتظامی و دستگاه قضایی گفته‌ام با تمام کسانی که در آن مراسم نقش داشته‌اند برخورد شود.

استاندار خاطرنشان کرد: در یک جایی مراسم عروسی ۲۰۰ نفر را مبتلا کرده لذا تمام کسانی که در برگزاری این مراسمات ایفای نقش می‌کنند برخورد قانونی می‌شود؛ بگذارید پرستاران ما نفس بکشند.

وی گفت: با مراجعه گسترده بیماران فشار اکسیژن پایین می‌آید دیروز بخش را خالی کردیم و تخت جدید چیده شده اما دوباره پر شده است در حالی که خود مسوولان دانشگاه تخت‌ها را جابجا می‌کردند، متاسفانه از جمعیت‌های استان صدها بیمار کرونایی بیرون می‌آید.

استاندار تصریح کرد: از مدیرانی که وظیفه خود را انجام نمی‌دهند در هر دستگاه و سازمانی باید برخورد قانونی شود الان ۳۱ درصد مبتلایان به دلیل دور همی خانوادگی است که باید این زنجیره قطع شود.

وی گفت: با چاپخانه‌هایی که مراسم تدفین و ترحیم و آدرس می‌نویسند برخورد کنید آن‌ها مردم را به صرف کرونا دعوت می‌کنند.

کلانتری در خصوص مراجعه بی‌خود و بی‌جهت از سایر شهرستان‌های استان به بیمارستان دکتر جلیل یاسوج گفت: امکانات همه بیمارستان‌های استان یکی است و تفاوتی میان بیمارستان جلیل یاسوج و رجایی گچساران نیست امکانات و دارو در استان تقسیم می‌شود وزارت هم از استان صورت وضعیت می‌خواهد.

استاندار اکیدا از مدیرعامل بانک ملی استان به عنوان رئیس شورای بانک‌ها خواست تا بازاریان در این وضعیت چک برگشتی نداشته باشند و مشکل آن‌ها برطرف شود

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما