کدخبر : 184740
شنبه 17 آبان 1399 - 15:14
فاقددیدگاه
پرینت

آمار بد مراجعین «پلیس+۱۰» در کهگیلویه و بویراحمد/۲۰ درصد مردم استان علیه دیگران!!

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از عدم رعایت دستورات بهداشتی در برخی اماکان عمومی استان خبر داد.

آمار بد مراجعین «پلیس+10» در کهگیلویه و بویراحمد/20 درصد مردم استان علیه دیگران!!

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج محمدمهدی بانشی در نشست ستاد کرونای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازدیدها از اماکن مختلف استان اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت یک هزار و ۶۱۰ بازدید از کل استان داشتیم که ۵۵ واحد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۲۷ واحد متخلف هم پلمب شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در پلیس به اضافه ۱۰ معلوم شد که تنها ۵۰ درصد از مردم و مراجعین ماسک می‌زنند در پیشخوان‌ها هم ۷۷ درصد مردم و مراجعین از ماسک استفاده می‌کنند و رعایت فاصله‌گذاری ۸۰ درصد است.

این مسوول در دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: در پایانه‌های درون شهری در کلیه مواد ۷۵ درصد رعایت دستورات می‌شود و در پایانه‌های برون شهری متاسفانه تنها ۶۹ درصد رعایت فاصله اجتماعی می‌شود.

بانشی گفت: در نانوایی‌ها ۸۳ درصد رعایت موازین بهداشتی می‌شود ۸۸ درصد از کارکنان آن‌ها ماسک می‌زنند و مراجعین به نانوایی‌ها تنها ۸۰ درصد آن‌ها ماسک می زنند و رعایت فاصله‌گذاری ۸۴ درصد است.

وی با بیان اینکه در داروخانه‌ها تنها ۷۵ درصد از مردم ماسک می‌زنند از فاصله‌گذاری ۸۷ درصد اجتماعی در آن مکان‌ها خبر داد.

این مسوول از رعایت ۸۲ درصدی بهداشت در مطب‌ها خبر داد در حالی که ۱۰۰ درصد از کارکنان مطب‌ها ماسک می‌زنند ۷۸ درصد مردم رعایت نمی‌کنند و در مطب‌ها از ماسک استفاده نمی‌کنند.

بانشی ادامه داد: در بانک‌ها ۱۰۰ درصد کارکنان ماسک می‌زنند مردم تنها ۸۲ درصد از ماسک استفاده می‌کنند و رعایت فاصله‌گذاری در بانک‌ها عدد ضعیف ۷۲ درصد است.

وی گفت: در کل در پاساژها رعایت ۷۱ درصدی از دستورات بهداشتی می‌شود و عجیب‌تر از همه این که در جایگاه‌های سوخت تنها ۶۰ درصد از کارکنان پمپ بنزین‌ها و سی.‌ان.‌جی‌ها ماسک می زنند و مردمی که به آن‌ها مرجعه می‌کنند بسیار بهتر و بیشتر رعایت می‌کنند.

این مسوول به جمعیت ۷۵۰ هزار نفری استان اشاره کرد و با بیان آماری از درصد رعایت نکردن برخی مردم گفت: ۲۰ درصد از مردم استان رعایت دستورالعمل‌ها را نمی‌کنند و اگر همین ۲۰ درصد را ۱۵۰ هزار نفر پیش‌بینی کنیم تنها اگر ۱۰ درصد از آن‌ها یعنی ۱۵ هزار نفر مبتلا شوند با عدد بسیار بالای بیمار کرونایی در استان مواجه خواهیم شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما